Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen fajta csiga?

Ez milyen fajta csiga?

Figyelt kérdés

Pár nap alatt ellepték ezek a csigák az akváriumomat rámásznak a növényekre és teljesen megeszik azokat, nagyon sok van belőlük lehetnek kb 100-an és látok egészen picicket is valaki segítsen hogy milyen csiga ez és hogy hogylehetne őket "kiírtani" bocsánat a kifejezésért de teljesen tönkreteszik a növényeket az összes lyukacsos lett

[link]



2013. szept. 4. 21:53
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Postakürt csiga, nálam is volt.


A sok táplálékon tudnak elszaporodni, túl sok lesüllyedt halkaja, stb. Alapból nem tudnak enni növényt, mivel algaevésre alkalmas szájuk van, ha üvegen mászik te is meg tudod figyelni. Tehát egészséges növényt nem eszik, csak már az elhalt részeket fogyasztják.


A növényeid valami más miatt lyukacsosodnak, és ők ezeket a részeket eszik ki, nem okoznak direkt kárt.


Amúgy meg ha zavarnak, törd össze a házukat, a halak előszeretettel elfogyasztják őket.

2013. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszöszönöm a választ hogyha hasznosak akkor matadhatnak... csak azt néztem hogy nagyon sokan vannak érdekelne hogy te micsináltál velük?
2013. szept. 4. 22:13
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Megoldanám a növények pusztulásának okát, eltávolítanám az elhalt növényi részeket, és visszafogottabban etetnék.
2013. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, hogy én mitcsináltam? Nem igazán foglalkoztam velük, amint megtudtam, hogy mifélék. Éppen akkor volt egy akvárium újraindításom, és az aljzatcsere miatt eléggé elfogytak, azóta pedig nem tudtak elszaporodni a kevesebb etetés miatt, de azért itt-ott vannak.
2013. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit Pendulum92 az teljesen használható módszer:

Nem rég költöztettem át a halaimat növényestől, süncsigástól és garnélástól egyik akváriumból a másikba. Az aljzatot és a vizet meghagytam az üres akváriumban, hogy a maradék red cherry ivadékokat is ki tudjam szedni, amikor látható méretűre nőnek. Néhány nap múlva vettem észre az első hólyagos csigákat a garnélabébik mellett... mivel nem volt konkurencia a kajáért, el tudtak szaporodni.

2013. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszsönöm a válaszokat, ha nincsinálnak gondot akkor maradhatnak csak nagyon sokan vannak ittvan pár kép...


[link] IMG_20130905_065934_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


[link] IMG_20130905_065849_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


[link] IMG_20130905_065934_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2013. szept. 5. 14:10
 7/8 A kérdező kommentje:
2013. szept. 5. 14:12
 8/8 anonim válasza:
Ha véletlenül már nagyon elszaporodna és zavarna, akkor meg tegyél be este egy befőttes üveget abba pedig kaját és reggelre meglátod, hogy mennyien lesznek az üvegben.
2013. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!