Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 40 literes...

Szeretnék egy 40 literes növényes akváriumot csinálni csak nem tudom hogyan fogjak hozzá! Pl. : külső szűrő esetleg kell e belső is? Növények Co2 rendszer nélkül szeretném csinálni az egészet mert az egy kicsit drága lenne nekem.

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Egy 40 literes akváriumba belső szűrő kell.A pénzt ne sajnáld,fő a minőség!Kell egy melegítő is.

Leírom,hogyan mit és mikor:):

Az első,hogy csináltatsz egy akváriumot.Venni is lehet,de ez jobb.Arra figyelj,hogy letakarható legyen,elég mély és nagy.

Ha látod az akváriumot eldöntheted,hogy rendezed be.Ezt jobb megtervezni,a jövőben ott lakó halak és növények igényei szerint.Az alapelv,hogy elöl egy nyíltabb tér van és a hátsó rész meg van emelve és sűrűn be van ültetve növényekkel.Én a labirintkopoltyús halakat ajánlom.Ezek közül is a gurámikat,nagyon szépek és érdekesek.Nekik a gömbmoha kivételével minden növényt be lehet ültetni az akváriumukba.Ők a sekély vizű,sűrűn ültetett akváriumot kedvelik.Egy 40 literesben 1 hímet és 2 nőstényt tarthatsz kényelmesen.Nem kell melléjük más halfajtát választani,egy fajra állj rá és ha később több félét szeretnél tartani,új akváriumokat csinálj.Általában a 25-30 fokos víz jó nekik.A melegebb vízben jobban szaporodnak.Node Írhatnék oldalakat is a gurámiról,ez csak egy fajta.Dönts kedved és pénztárcád szerint;)!Ami fontos,hogy a kavicsot addig mosd amíg a víz rajta áttetsző nem lesz!Földet is kell venned a növényeknek,ez kerül legalulra a kavics alá.Ha beültetted a növényeket és berendezted az akváriumot a 2 óráig állni hagyott vizet tölts bele.De ne öntsd,mert az addigi munkád kárba megy!A tenyereden csorgasd be.Ha készen vagy,kapcsold be a szűrőt és járasd halak nélkül 1 hétig az akváriumot.Ha eltelt ez az idő vásárold meg a halakat és a lemosott zacskót,amiben benne vannak,hagyd az akváriumban 30 percet.Ez idő eltelte után engedd ki a halakat.


Sok sikert:)!

2013. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hátra pl vizi hortenzia, előre anubias nana vagy -nana petíte.
2013. szept. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
100%

Az elsőnek egyetlen olyan dolgot sikerült leírnia a több tízből, amiben igaza van.


Simán mehet egy kisebb külső szűrő, ha van rá keret, azzal rosszat nem csinálsz, csak jót. Persze megoldható belsővel, csak nem esztétikus, de ezt mindenki tudja. Kérdés, hogy milyen világításod lesz, az alapján választod majd a növényeket. Én nagyrészt mohásra csinálnám, az nagyon szép tud lenni. Na de visszatérve a fényhez, azt megintcsak az akvárium méretei alapján választod meg. Ha nem túl hosszú, simán kivitelezhető a dolog egy csiptetős lámpával. Low-tech akváriumhoz 15-20 Wattnyi fénycső simán elegendő. Ha sima növényes a cél, akkor a fűtő felesleges. Ilyen esetben viszont ajánlott plusz nitrát-foszfát adagolása. Én is itt csesztem el anno a nanomat, ugyanis ennek hiányában, bár közel egy év után, de előjött a kék alga, amivel hónapokig szarakodtam, mire eltűntettem. Ha az akváriumba halak is kerülnek, akkor ezen nem kell külön filózni, de az véletlenül se gurámi legyen. Nano halak, esetleg csigák, garnélák, nem más.

2013. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
87%

Fűtő nem kell, a növényeknek jobb a hidegebb víz, mivel könnyebben veszik fel a CO2-t. A halakat kell úgy választani, hogy jó legyen nekik a szobahőmérséklet. A gurámik nem ilyenek.


40 litert még jól elvisz egy belső, de tény hogy nagy segítség egy külső, és szebb is hogy csak 2 cső lóg az akváriumba, nem kell az egész készüléket nézegetni. Az agyag talaj létfontosságú. Ha nem szeretnél nagy növénytömeget, akkor sima mikroelemes tápozás is működhet, de nagy dzsumbuj mellé kell a komplex táp.


A növényválasztásnál a fő szempont a kis méret legyen és hogy bírja CO2 nélkül. 40 liter a növények méretéhez képest elég kicsi, sok faj kinövi pár hónap alatt. A következő fajok jól működnek/működtek nálam: Pogostemon helferi, Hemianthus micranthemoides, Rotala rotundifolia, Anubias nana és petite, Microsorum windelov és philippine(az alapfaj túl nagy), Cryptocoryne beckettii, Monosolenium tenerum, Lomariopsis sp, Vesicularia dubyana(az igazi, nem a jávai).

Volt még vízi hortenziám és petrezselymem, nagyon szépen fejlődtek, de túl hamar kinőtték a 40 litert.

2013. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most ha már így felsoroltad, akkor nekem meg a hydrocotyle sp japan jött be, egy 26 Wattos izzó alatt is tud nőni, de telibe kell világítani.
2013. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!