Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam jól és...

Hogyan tisztítsam jól és hatékonyan az akváriumot?

Figyelt kérdés
Milyen időkőzőnként kell porszívózni az aljzatot?Gondolom a porszívózás során megtörténik a részleges vízcsere?!A teljes kipakolós,teljes átmosós takarítás szükséges,ha igen milyen sűrűn?

2013. szept. 11. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mekkora az akvárium, és milyen állatok vannak benne. Érdemes bele tisztítószemélyzetet (algaevő harcsát) is rakni, akik folyamatosan eltávolítják az ételmaradékot, illetve lenyalogatják az algát. Teljesen kipakolni, átmosni nem szabad, mert az olyan, mintha új akváriumba telepítenéd át a halaidat. A részleges vízcsere gyakorisága is a mérettől/állatoktól függ. Meg persze attól, hogy milyen a szűrőd.
2013. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
110 literes Juwel aksim van,beépített bioflow 400 as szűrővel,csigáim vannak,de harcsákra gondoltam még...amugy platti,tigrisdánio,guppi és neonom van :)
2013. szept. 11. 12:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor hetente elég egy részleges vízcsere, amikor egy olyan 25-30 liter vizet engedsz le. Ezt úgy számolhatod ki, hogy megnézed, hány literes a vödröd. Az algásodást majd látod, mennyire gond, lehet kapni algakaparót, azt használhatod, ha szükséges. De, ha nagyon algásodik, akkor vegyél algaevőt is.
2013. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem láttam algát még hála égnek,de vettem azt a mágneses tisztítót :) És mi van ha már leengedtem azt a bizonyos mennyiségű vizet,de a porszívózás még nincs kész?Mármint még mindig van kaja az alján meg ürülék?Lehet más aljzatot kéne beletennem?iMost apró kb Max 5mm es kövek vannak
2013. szept. 11. 14:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha még mindig marad kajamaradék az azt jelenti sokat etetsz kevesebbet kéne eteni magyarul.Egyébként nálam az aljzat közé bemegy a kosz amit a belső szűrő nem szed ki nem látni mert évente egyszer kimosom a talajt.Ha meg sok maradék van akkor nem jól működik a szűrésed normális esetben bemegy a belső szűrőbe a nagyrésze.
2013. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1-2 mm jobb lenne, nem ül meg benne a mulm.

Amúgy igen, kevesebbet kell etetni. Ha nem csak halszar van, hanem kaja is, akkor mindenképp.

Amúgy meg ha marad egy kicsi, nem baj. Az akvárium nem egy steril valami, azért vannak a lebontóbacik. Majd a következő porszívózásnál is kopik.

Amúgy ha nagyon sokat kell porszívózni, akkor a leszívott vizet is ülepítheted , és azt ugyanúgy visszaöntheted. Úgy nem kell olyan nagy mértékű vízcsere.

Ez egy régebbi kérdés, talán hasznos lehet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

2013. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!És azt honnan tudom,h sokat adok...olyat olvastam,annyit adjak,h Max 5 perc alatt megegyék,na az rnyémeknek 2 perc elég...ez a flake amit adok nékik szinte egyből elkezd az aljára hullani...tegnap előtt vettem Multi cruso névre hallgató kicsit vastagabb szemű tápot (Tetra Pro Energy) remélem ezzel jobban járok :)
2013. szept. 11. 19:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Na írni sem tudod Multi crisps a neve :) és a nékik az nekik :)
2013. szept. 11. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Inkább fél perc, 1 perc a reális.

Tápokból sokféle van, ha olyanok a halak, amik fentről esznek, (gurámik, guppik stb) akkor olyan tápot kell venni, ami fent marad. Pl lemezes.

Amúgy tápból leginkább tetra, jbl, sera márkákat éri meg venni, kiegészítésnek!

A fő kajának rendes kajának kell lenni! A táp, az csak táp.

A rendes kaja azt jelenti, hogy ragadozóknak állati eredetű fagyasztott, (planktonok pl) növényevőknek főtt, forrázott zöldségek.

2013. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Főtt forrázott...oké,abban még tudnál segíteni,h milyen féléket?Plattik,guppik,neonok,tigrisdádiók laknak velem :)
2013. szept. 12. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!