Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodnak a növányek...

Miért algásodnak a növányek az aksiban? Tovább lent

Figyelt kérdés

196 literes akvárium, 2db 90cm-es aqua glo 1db 90cm-es

Sun glo napi 10 órát világít. Hetente 30 %-os vízcsere, 4 nappal a csere előtt leeresztem a vizet a csapból,hetente Sera florena pontos adagolás,sera Nitrivec pontos adagolás, az akvárium alján 4 centi vastagon tőzeg + 4-5 centi 2-3 mm-es aprókavics

A növények Valisneria,Anubias , Microsorum ,gömbmoha jávai moha hullámos vízikehely..nomeg két mangrove gyökér

és egy vasfa.

a szűrés aqua el fan3 plus

lehet e esetleges túltelepítés miatt algás?

ha valaki estleg vásárolni szeretne algát :) akkor van:

Zöld pont alga, barna alga, fekete alga, és fonal alga.

halak: betta molly tetra guppi xifo kuli harcsa rák

díszpárna ...


2009. nov. 5. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mióta megy az akvárium és mennyi hal van benne?
2009. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit sokallom a tőzeget és hiányolom a CO2-tablettát,bár nem tudom mennyi halad van.Javasolnék egy műgyantás vízlágyítást és egy csomó úszónövényt a vízbe.Hagyd elszaporodni rendesen, had nője be a vízfelszínt,azok felélik az alga tápanyagát és így elpusztulnak.Én békalencsét,vizisalátát, úszó májmohát használtam és 12-16 óra között kikapcsoltam a világítást.Ahogy az alga ritkul,úgy kell ritkítani az úszó növényeket és fokozatosan visszaállítani a világítást.A víz tetején úszó keretekkel megakadályozható, hogy elfogják a fényt az alsó növényektől.Vegyél olyan növényeket ami nem a talajból táplálkozik,a jávai mohát is növelheted. Most megyek kifelé, egy hasonló helyzetből.1 hónapja küzdök,de már jól látható az eredmény.SN.
2009. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget Salx!

ehhez csak annyit kérdeznék hogy a halaknak és a többi növénynek a kevesebb fény miatt nem lesz semmi baja?

vagy a halaknak, hogy kevesebb fényt kapnak.

a neptuntól használok aquaplant co2 tablettát (ezt elfelejtettem) 2-3 naponta 4 tabi.

régen élesztős co2 volt a kisebb aksiban gondolom az is jó lenne a nagy aksiba , de még nem foglalkoztam vele.

Az első válaszolónak pedig 200l aksi és ha jól számoltam 50 körüli hal van benne.

köszönöm válaszokat

2009. nov. 5. 16:18
 4/6 A kérdező kommentje:
jah kb 3 hónapja mostam ki teljesen mert előtte már ment régen csak át költöztünk és jobbnak láttam átvinni az aksit üresen..50x50x80
2009. nov. 5. 16:20
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem, a halaknak semmi bajuk nem lesz.De azt is csinálhatod, hogy csak két csövet kapcsolsz ki, mármint, ha külön is lehet üzemeltetni.Fogj egy darab levegőztető csövet és egy csőtoldót,dugd össze a két végét,a kapott kör alakú keretbe tedd a növényeket.Ebből a keretből nem tudnak kijönni az úszó növények és rögzíteni is tudod, egy tapadó koronggal.Készíts több ilyen keretet és oda rakd, ahol nincsenek fényigényes növények.Nálam lelassult a növények fejlődése egy kicsit, de kárt nem okozott, viszont az alga visszaszorult,már csak nyomokban van.A tápolást ugyanúgy csináltam mint eddig és a vízcserét is.Még egy kérdés felmerült bennem,van megfelelő hely és anyag a szűrődben a bontóbaktériumoknak? Mert ez fontos lehet.Én két belső szűrőt használok és mindegyikben van bioszűrő is, Felváltva és nagyon kíméletesen tisztítom őket,vigyázva a bacikra.Ez nagyon fontos dolog.Itt nem szabad spórolni, a legjobb minőségű szűrőanyagot kell használni.Nálam a táptalaj, csak 1cm hátul 2cm.Én is tőzeget használok,mosott Balatoni iszappal keverve,rajta 4cm folyami sóder és homok keverék, a tetején egy cm-koptatott bazalt és gránitzúzalék 2-4mm szemcseméret.Ezt nem azért írtam,hogy így kell csinálni,csak ha már beszélgetünk, gondoltam leírom.Üdv SN.
2009. nov. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia Salx!


köszönöm mégegyszer a segítséget megpróbálom ezt a z úszónövényes írtást.

2009. nov. 6. 16:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!