Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen édesvízi akváriumi...

Milyen édesvízi akváriumi halak bírják a hidegebb vizet? Van egy nagy akváriumom, kb 1000 literes, de kb 20 fokra bírnám csak felfűteni, így trópusi halak szóba sem jöhetnek.

Figyelt kérdés

Aranyhalakat nem szeretnék, az furcsa lenne a lakásban.

Nem tudom van-e egyáltalán olyan ami ezeknek a feltételeknek megfelel.


2013. szept. 18. 18:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1000literes aksi miért is néz ki furán lakásban?? Egyébként se lakás hanem ház és kb 2m hosszú bútorozott akvárium szerintem nagyon szép ezértis szeretnék kezdeni vele valamit.

Neont nem akarok mert a másik akváriumban azok vannak.

Az értelmes tippeket köszönöm mindenkinek!

2013. szept. 19. 09:56
 12/19 Platypus ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=DlaKmI4jhfA


Én megvesznék egy ilyenekkel teli akváriumért, de sajna helyem sincs meg nyáron sem tudnám hidegen tartani a medencét. Ez a szivárványos cselle. Kissé még drága hal, mert mostanában kapták fel.


http://www.youtube.com/watch?v=pUSNTaaE0BI

Ez meg fátyolúszós kolibrihal. Nálunk valamiért nem becsülik, senki sem tartja, pedig gyönyörű és szívós jószág.

2013. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A notropis hal, gyönyörü, de nyáron nem tudod megoldani, hogy megfeleljen nekik az viz hőfoka. Főleg ekkora akiban.
2013. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

-Aranyhalakat nem szeretnék, az furcsa lenne a lakásban.-

Ezt te irtad, nem tudom, hogy érteted. Azt hittem lakásban élsz, ott meg fúrcsa lenne egy köbméter víz. Én sem igazán furának értettem a nagy akváriumot, hanem nem hétköznapinak.

2013. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám hogy vegyél erősebb fűtőt és valami sügeret rakj bele mert nem hiszem hogy 20 foknál többre nem tudnád fűteni egy házba ahol normális esetbe még télen is van min 18 fok(mert nem hiszem hogy 10 fokba laktok).Ha szépet akarsz veszel nagyobb fűtőt ha nem akkor maradsz ezeknél amit írtak.
2013. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sügereken én is gondolkoztam.

A probléma az, hogy ez a akváriummal egybekötött bútor egy hatalmas térelválasztó, ami az előszobát választja le a konyhától. Ezért nagyon nehéz megoldani, hogy megfelelő hőmérséklete legyen. Egy családi házban állandóan nyitogatja valaki az ajtót és eléggé le tud hűlni az előszoba télen.

Ahhoz meg brutál fűtő kell, hogy ezt kompenzálja.

2013. szept. 19. 17:34
 17/19 anonim ***** válasza:
Most lehet hogy hülyeséget irok, de ha van a közelbe egy kályha, vagy radiátor akkor egy hosszú vékony hőálló és a halakra nem káros csővezetékket a radiátor bordái, vagy a kályha csöve köré tekersz nem közvetlen, mondjuk hagysz 1cm-t, és így melegítessz. Ha elég gyors a csőben az áramlás, amit egy erős szivattyú biztosít, akkor nem forr fel a víz sem. Este amikor nem fűtesz pedig az 1OOOliter nem hűl le olyan gyorsan. Lehet azért kéne egy 6OOwatt-os fűtő, ami ritkán bekapcsol. Én a fűtésszezon elején egy üres akváriummal kisérleteznék, és ha megvan a megoldás, akkor birsz válogatni a halak közül.
2013. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a csöves dolog megoldhatatlan, mert padlófűtésünk van. A kazán pedig egy zárt rendszer, abba nem lehet csak úgy csöveket dugni.
2013. szept. 20. 15:56
 19/19 Cerberosz ***** válasza:
Hát hazai halakból tehetnél bele, nekem személyes kedvencem a csapósügér ;) dekoratív, érdekes hal :) A kecsege is nagyon jól mutat a maga ősi kinézetével ;)
2013. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!