Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizkövet az aki belsejéről...

Vizkövet az aki belsejéről mivel szeditek le? Mivel pocoljátok a belsejét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ecet szépen lehozza dörzsiszivaccsal, csak utána sokszor és alaposan ki kell öblíteni.
2013. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ecet, dörzsiszivacs
2013. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. szept. 19. 13:46
 4/4 Platypus ***** válasza:
20%-os Ecet, szigorúan dörzsölés nélkül. Nagyon durva vízkövet is leszedtem már üzemelő akvárium széléről ecettel. Egy alaposan átitatott (nem dörzsi) szivaccsal 5 percenként átsimogattam, mire végignéztem egy epizódnyi sorozatot, már ragyogott is. De ez úgy nézett ki előtte, mint egy cseppkőbarlang. Átlagos vízkőnek sokkal kevesebb is elég. Régebben dörzsöltem is az ilyesmit, ennek eredményeképpen van egy fél tucat ronda karcos üvegem, amiket paradicsompalánták nevelésére használ a családom. Igaz, hogy az átlagnál hisztisebb vagyok a karcokra, de minimális odafigyeléssel megelőzhetőek, és szerintem megéri odafigyelni rá. Ha heti rendszerességgel foglalkozik vele az ember, akkor csak két mozdulat vízcserekor, és vízkőmentes marad az akvárium.
2013. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!