Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szobanövények vannak egy...

Ha szobanövények vannak egy akváriumban (a gyökere benne van a vízben) akkor elvileg nem kéne olyan gyakran vizet cserélni?

Figyelt kérdés
nem mintha nem akarnám, de ha olyan helyzet lenne (pl. hosszabb utazás).

2013. szept. 19. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon sok növényt kéne belelógatni, akkor meg már inkább sok vízinövény legyen nagyon kevés hallal
2013. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:

Én pont erre voltam kíváncsi, így elkezdtem egy tesztet. Ugye a vízcsere elhanyagolásával feldúsul az ammónia, nitrát, foszfát. Mindhárom növényi tápanyag. Az ammóniát nagy mennyiségben képesek a baktériumok lebontani, de a többi kettőt nem. A szűrőbe tette növény azért jó ötlet, mert a javak így jobban hozzáférhetők lesznek számukra: fény(nap), co2, így a foszfátot és nitrátot nagy mennyiségben meg tudják kötni.

Tehát elméletileg lehetne így olyan rendszert lehet létrehozni, ahol nem kell vízcserét csinálni.

Az eméleti ismereit miatt viszont azt mondom, hogy kis mértékben mindig szükséges lesz. A kezdeti állapottól nagyon eltérhetnek az értékek idővel ,amit ellensúlyozni kell. Rehát úgy értem, hogy ha kezdetben optimálisak a körülömények, az akváriumban, mint egy élő rendszer, idővel eltolódnak ezek. Ezt elkerülvén vizet kell cserélni. A természetben is frissül a tavak vize, pl esők miatt.


A kövekeztetésem az lett, hogy érdemes folytatni a heti-kétheti vízcserét, de elég kisebb mennyiséget is, mert így lassabban, de idővel kicserélődik a vízmennyiség.


Még folytatom a tesztet egy ideig, és a továbbiakban egy átfogó cikket szeretnék írni az akvarista.hu-n.

2013. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól látod az összefüggést, de pár belógó gyökér nem oldja meg a problémát.

Régi holland típusú akváriumoknál voltak olyanok, amiknél alig kellett vizet cserélni, olyan sok növény volt.

Az arányokat kb úgy képzeld el, hogy egy 300 literes akváriumba bele volt ültetve egy dzsungel, meg volt benne 15 db 2 cm-es törperazbóra.

De vízcsere még akkor is kell, mert idővel valamerre biztos tolódnak a vízértékek.

Meg vannak olyan anyagok is, amiket a növények sem tudnak feldolgozni, azokhoz is kell a vízcsere.

Csak mondjuk elég havi 10%.

2013. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A szobanövény belerohad majd szépen az akváriumba.
2013. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
Utolsó, ha megfelelő növényt választ, biztosíthatom, hogy nem fog. Nálam a nyíllevél és a vitorlavirág él és virul, gyorsan növekszik, de a legtöbb esőerdei növény jó erre a célra. Nem hallottál még a hidroponikás nevelésről?
2013. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:

Köszönik szépen nagyon jól vannak:


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én is pont olyan növényt raknék bele, amilyen nálad van. van ilyen itthon.
2013. szept. 19. 18:16
 8/9 Platypus ***** válasza:

A vízcserék gyakorisága valóban csökkenthető, de szerintem nem ideális helyzet. Ahhoz, hogy a növények hatékonyan vegyék fel a nitrogént, az összes többi elemre szükségük van, méghozzá a megfelelő arányban. És ezt a megfelelő arányt leginkább vízcserével lehet biztosítani, ami hiába van meg a beadagolásnál, eltérő mértékben fogynak a tápanyagok. Egy vízcsere és a táp újraadagolása segít helyrerakni az arányokat.


Szerintem ez a növényes szűrés igazán erős vízterhelés mellett hasznos, pl. nagy húsevő halak mellett.

2013. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:

Egyetértek Playpus-sal, hogy pl sügéres akváriumokban nagyon hasznos tud lenni, de szerintem a növényes akváriumokon kívül(tehát ahol kevés vagy közepes a növényezettség) mindenhol érdemes ezzel foglalkozni, mint egy utószűrésként. És mellesleg szép is. Nálam közepes növényzet mellett is szépen nőttek a növények, így még egyértelműen volt mit kiszedni a vízből, és a szűrésem is jó volt, nagyon kevés ammóniumot mértem.


"túlszűrt akvárium nincs"

2013. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!