Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámikat lehet együtt tartani...

Gurámikat lehet együtt tartani márnákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új csapat összeállításán fáradozom, ill. élvezkedem :-)

120-as aksi, és amit szeretnék:

- 1 pár törpegurámi

- 1 pár törpegurámi tűz

- 1 pár mézgurámi

- 1 pár Betta

- 4 házmester

- És itt jön a kérdésem, valamilyen rajhalat lehet melléjük tenni? Láttam nemrég együtt és nagyon megtetszett Zölt szumátrai márnákkal, Rózsás díszmárnákal. De olvasom, hogy a Vörös karcsú díszmárnákkal is lehet együtt tartani őket. Ígaz ez? Valakinek van ilyen tapsztalata?



2013. szept. 21. 08:29
 1/2 Pendulum92 ***** válasza:
A szmutárai és a rózsás csipkelődös hírében áll, a vörös karcsú van nekem is, az teljesen békés. Viszont a betta és a törpegurámi szekálhatja egymást.
2013. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tartottam már együtt gurámikat és márnákat gond nélkül. A rózsás, a zöld és a vörös mind egy fokkal nyugisabb, mint a sima szumátrai. Ha van terük jól elvannak a gurámikkal.

120 literre azért nem igen ajánlanám, nagyobba igen.

Szerintem döntsd el lassú mozgású, nyugis halakat szeretnél vagy aktív mozgásúakat.

Ha mindenáron akarsz rajhalat a gurámik mellé, válassz inkább neonhalakat. Ha mindenképp ázsiai rajhalakat akarsz dániók között vannak ázsiaiak bőven.

2013. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!