Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet ilyen algamentes a...

Hogy lehet ilyen algamentes a víz mint a videón?

Figyelt kérdés
mármint látszik, hogy nagyon sok fényt használnak, hogy ilyen élénk színű legyen minden, de alig van növény szóval könnyen tudna algásodni, de mégse teszi. Miért van ez? Hogy érik ezt el? Én is ilyet akarok :D http://www.youtube.com/watch?v=_Shupl018XQ
2013. okt. 2. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy tegnap rakták be a talajt, de az úgyis algás lesz.
2013. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
meg egyébként lehet egy vonalzóval söprögetni ha algás a teteje, és akkor úgy megint jó lesz egy hétig
2013. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vagy ha nem égetik a lámpát soha, csak néha felkapcsolják mikor mutogatják, akkor sem lesz algás.
2013. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szóval semmit nem lehet tenni ellene, hogy ne nézzen ki így mindig?
2013. okt. 2. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Sűrű vízcserével talán, ha rá van kötve az ozmo szűrőnek a vége és automatikusan cseréli mindennap egy kicsit, de talán még úgy is algásabb lenne. Lehet az is h nem olyan erős a fény, illetve hogy egy gyengébb fény megy általában, csak lehet hogy a vakítóan fehér talaj miatt tűnik olyan erősnek. Én igazából nem is használnék ilyen teljesen fehér homokot, nekem ez már természetellenes. Pl ledes fénycsővel a naphalas akváriumomban csak normális homok van, az sem algásodik, mert nem raktam rá olyan sok fényt, de abban csak gömbmohát tudok tartani a ledek alatt, és ugye nem volt hófehér a talaj soha, hanem csak normál homok színű, világos szürkés-drapp. Így működik a dolog, kicsit szolidabban.
2013. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bamboochatheone ***** válasza:
Nem kell ide erős fény. Elég pár LED csík(smd5050) meg ez a rikító fehér aljzat visszaver annyit hogy elég soknak tűnjön. Emellé persze kell egy kb fele ekkora méretű szűrőakvárium amibe nemgagyi szűrőanyag kerül. Nem olyan bonyolult ez...
2013. okt. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Naja, ki kell próbálni ledekkel, még az a legcélszerűbb.
2013. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ledek alatt milyen növények maradnak meg? gömbmoha, anubiasok?
2013. okt. 3. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
igen az megmarad
2013. okt. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!