Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt áll be újra...

Pusisz kérdése:

Mennyi idő alatt áll be újra egy akvárium vize?

Figyelt kérdés
320-as aksiban megállt a külsőszűrő motorja, valamikor. (Sokat voltam távol) Megjelent zöld pontalga az üvegen, anubiasok levelein barna vagy inkább fekete foltok, amiket nem tudok ledörzsölni sem. Ennyi algám még sosem volt. Csökkentettem a tápot, világítást. Most újra jó a szűrésem! Tápozhatok-e, algairtózzak-e illetve mikor jöhet helyre az egyensúly? Ötlet?

2013. okt. 4. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne használj algairtót.
2013. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
kevesebbet etess addig, és reménykedj.
2013. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy 20 literesbe csináltam azt, hogy beraktam fekete ecsetalgás növényeket, mellé tettem spilki és zebracsigát, odatettem az ablak alá. Azt gondoltam a csigák majd leeszik az algát. Hát kicsit ettek, de nem láttam hogy kevesebb lett az alga. Ezt a kis akvát utána jól elhanyagoltam, rá se néztem, aztán elkezdett nőni benne a Rhizoclonium alga: [link]

Ez a szép világoszöld alga az egyik növény tetején kezdett nőni. Amikor láttam, lehúztam róla és nekem színre tetszett, ezért leraktam a növény mellé. Ottmaradt és ott nőtt tovább egy ilyen henger alakban. Nem mászott vissza a növényekre, így hagytam hadd nőjön. Aztán azt vettem észre, hogy ahogy ez nőtt ez a zöld henger egyre nagyobbra, úgy fogyott el az ecsetalga a növényekről mellette. A végére már totál tiszták lettek a növények.

Szerintem ez elszívta a tápanyagot az ecsetalga elől. Jó volt, csak aztán kiszedtem, mert kitaláltam hogy rátekerem egy faágra, de túlságosan nyálas volt és elment a kedvem tőle ezért kidobtam. Azt nem tudom honnan szerezz ilyen algát, de ez jó ecsetalga ellen.


Igazán árulhatnák, mint ecsetalga megszüntető alga, és lehetne egy kis akváriumot összekötni a naggyal, a kicsibe csak ezt növeszteni, a nagyba meg így elfogyna az ecsetalga mellőle, ami amúgy meg egy rémálom.

2013. okt. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor fogyózni fognak a halak, én meg várok türelmesen... :D
2013. okt. 5. 07:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Adj nekik enni, a halak fontosabbak mint a növények.
2013. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy csak visszafogottan etessen, nem azt, hogy koplaltassa őket addig. Szerintem ő is értette.
2013. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Enni fognak... :) Köszi az aggódást. (a nevükben)
2013. okt. 5. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
hable írásához kapcsolnám: én olyan algát pár éve árvíz után láttam a pocsolyákba amik a gátunk mellett maradtak
2013. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!