Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért férnek el a kereskedések...

Nology kérdése:

Miért férnek el a kereskedésekben a halak akár 20-30 darab is úgy hogy nem bántsák egymást?

Figyelt kérdés
Én is tehetek több halat is az akváriumomba?
2013. okt. 6. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért,mert nem 600féle halat raknak egybe.1 akváriumban csak 1 fajta hal van és ige,rakhatsz többet is az akváriumodba.Nem kell feltétlenül ugyan olyan halakat rakni,csak járj utána,h nehogy egyberakj 2 olyat,amelyik nem igazán "kedveli" egymást.
2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
*igen
2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

A rajhalak eleve nem agresszívek. Az agresszív halak meg olyannyira stresszeltek egy ilyen tömegben, hogy teljesen bizonytalanok és nem jönnek elő a területvédő ösztöneik. Ráadásul többnyire nagyon fiatal példányok, és ezek az ösztönök korral fejlődnek ki.


És ami a legfontosabb, ami működik egy boltban pár hétig, az egyáltalán nem biztos, hogy alkalmas hosszú távon is haltartásra.

2013. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat! Arra gondoltam hogy veszek 3 fajta gurámit de abból többet mert azt hiszem, hogy 2-3 fajtát egybe lehet rakni meg páncélos harcsát és kész. De a leírtak alapján már más a gondolatom. Tényleg nem jó sokat venni 1 fajtából... még a végén kinyiffantják egymást
2013. okt. 6. 20:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Nála azért van sok hal, mert sokat tud rendelni. A nagyker, vagy tenyésztő nem fog odaszállítani neki 2 halat csak minimum 20-at, de lehet hogyha 50-et rendel akkor kedvezőbb áron kapja meg. Tehát ő kénytelen sokat rendelni egyféléből, amit utána egyesével el tud adni úgy, hogy tesz rá egy kis hasznot magának, hogy megérje kereskedni vele.


Minél több féle hala van, annál több ember fog bemenni, mert feltételezik, hogy nála lehet kapni ezt is azt is amazt is.


Namost így lesz sokféléból sok hala, de már nincs elég helye hozzá, ezért összedobja egybe amit lehet.


És hogy az a sok hal kibírja azt a pár hetet, amíg megveszik őket, azt csinálja, hogy nem eteti őket rendesen hogy keveset piszkítsanak, ne legyen mérgezés a sok ürülék miatt. Így ha véletlenül ott marad egy hal hónapokig, az olyan neki mintha Auschwitzban lenne, lefogy, legyengül és megbetegszik és meghal. De az benne van a pakliban, a döglöttet kiveszik hogy ne lásd.


De azért általában előbb meg szokták venni őket.


Amiket hoznak azok még frissek, 1-2 hétig kaja nélkül is kibírják. És picik még.


A legtöbb hal ivarérett korában lesz agresszívebb. Rákok is.


Meg a boltos simán megcsinálhatja, hogy mindennap cserél egy kevés vizet minden akváriumban, azért hogy az a sok hal kibírja valahogy együtt, arra a kis időre. Aztán ha elfogynak, megveszi a következő adagot és kezdődik előről a szadizás.


Te is kibírnád ha bezárnának egy cellába 20 emberrel és nem mondanák meg, hogy mikor engednek ki. Egyszer csak elvinnének valahova és ott kéne élned egyedül, vagy egy nyugisabb környezetben néhány gyerekkel. Kb ilyen ez a halaknak, csak talán nem gondolkodnak annyira mint mi. Bár beledögleni szoktak a hercehurcába.

2013. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg még annyi, hogy lehet nem tudnak olyan sok időre visszaemlékezni. Pl bohóchalat tanították ismerőseim támadni, az 1-2 hétig még támadott, de ha békénhagytam egy hónapra, elfelejtett mindent amire be lett tanítva.


Arra is betanítottam hogy jöjjön ússzon a kezembe, már nem foglalkozok vele annyit, azt is elfelejtette hamar.


Volt egy sügerem amit kivettem egyszer a bújkálójával együtt az akváriumból és átraktam egy másikba, hát többet az életben nem bújt vissza abba a bújkálóba. Azt kivettem onnan utána, mert talált magának másik helyet ahova elbújhat.


Tehát azért van némi memóriájuk. Lehet valameddig megjegyzik azt hogy rosszul bántak velük. De hát nem minden hal ilyen okos. Van amelyiket tanítani sem lehet semmire.

2013. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hable jól írja, a halak nem ivarérettek, tehát sem párzási, sem területvédő ösztönök nincs. Így jobban kibírják. Rajhalak pedig csak úgy elvannak a többivel. És elvileg csak néhány hétig vannak így összezárva. (bár szívesen megkérdeznék egy boltost valóban így van-e?)
2013. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tuti van olyan amit nem vesznek meg sokáig, persze, de azoknak lehet adni döglött halat is, ha nem akarnak költeni a kajára. Ha meg etetnek rendesen, akkor drágábban adják el a halat, különben nem érné meg nekik.


Beszéltem olyan sráccal aki olyan boltban dolgozott ahol karanténozták is hátul a halakat, a barátnője azt mondta félti őt, hogy mennyit nyúlkál a beteg halak közt a vízbe mit fog elkapni, mert sokszor a szállítmány olyan rettenetes volt ott, hogy a fele megdöglött majdnem. Ez valamilyen plázában volt. De van másik bolt aki jobb helyről hozat, így neki karanténoznia sem kötelező.

2013. okt. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Még gyerekként jártam úgy, hogy megvettem egy paradicsomhalat egy társas akváriumból. Volt benne vagy 20 paradicsomhal és egy csomó békés faj, lazacok vagy ilyesmik, már nem emlékszem. Semmi agresszióra utaló jel nem volt, én meg akkor még hittem a boltosoknak, és azt mondta ez egy békés faj. Megvettem, hazavittem és másnapra megölte a fél akváriumot.


Szóval itt biztosan megvolt már a boltban is a területvédő ösztön, épp csak a hal nem élte ki mert nem voltak meg a körülmények. 120 hal között megszeppent volt, de ahogy átkerült 10 mellé kinyílt a csipája.

2013. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na igen én is vettem szumátrai díszmárnákat. Mondjuk írták hogy kötekedő de a halkereskedésben nem tűnt annak meg ugyebár nem minden hal jelenlétében vadul be. El is volt egy darabig... aztán egyszer csak etetés közben elkezdte csipkedni a többi hal uszonyát. Hirtelen nem tudtam vele mit kezdeni. Aztán gondoltam hogy lenyugszik. Másnap néhány halamnak le volt csipkedve az uszonya. Pedig tökre nyugis természetű volt. Többet sem veszek szumit!
2013. okt. 8. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!