Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A teknosnek milyen legyen a vize?

A teknosnek milyen legyen a vize?

Figyelt kérdés

Ma kaptam ajandekba és fogalmam sincs mit és hogyan kell csinalni. a vizebe belenyultam es hideg...az baj? lampat tettem az akvarium fole,mert ugyolvastam,igy "napoznak.

azt is olvasta,hogy szeretnek turni..tehetek bele az akvariumba kisebb koveket? egyszeru soderre gondoltam,nem uzletben vettre.

és ha meg valami fontos tudnivalot tudtok,akkor megoszthatjatok..koszonom szépen :)


2013. okt. 8. 14:04
 1/7 anonim válasza:
Mindenképpen vegyél neki kiss köveket. és egy nagyobbat is amin napozik. A lámpát sürűn kapcsold be neki és tehetsz bele víztmelegítőt is hogy ne jéghideg legyen a vize.:)
2013. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Vegyél nyugodtan üzletbe, nem drága, ezen koptatják a körmüket, meg az emésztéshez is kell nekik a kisebb kavicsok...

A vízhőfok teknősöknél valaki szerint 25-28, mások szerint 20-25.


[link]

2013. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján úgy sejtem nincs "szigetkéje" - a vízi tekiknek akva-terrárium kell, azaz kell száraz rész, ahová kimászhat és kiülhet, ez lehet egy nagyobb kő vagy boltban vehető kilépő, illetve vannak külön ilyen akváriumok is, lépcsővel, üveg kilépővel. Arra ügyelj, hogy a kilépőjéről-szigetéről ne érje el felágaskodva az akvárium tetejét (ha eléri, ki is mászik, meglepően ügyik a szökésben).

A hőmérséklet ne legyen túl hideg, a langyos a legjobb, amúgy megfázhat a teknős és a szemgyulladásra is hajlamosabbá válhat. A lámpát a száraz rész felé tedd, ott szeretnek napozni - ha megoldható, hogy napfényes helyen van a helye, akkor lámpa se muszáj. Vízmelegítő, víztisztító nem árt. A sódert inkább állatkereskedésből hozd, és úgy sem árt fertőtleníteni.


Etetés: célszerűbb fagyasztott apróhallal (minden nagyobb szupermarkjetben kapni) etetni (értelemszerűen kiolvasztva és kisebb darabokra szedve), ezt jobb külön vizes tálban, mert nagyon koszol. Tartósan a sima szárított teknőskajákkal (szárított hal, garnéla, marhaszív) etetni nem egészséges, hiánybetegségekhez vezethet.


Ezt leszámítva, ha odafigyelsz a rendszeres pucolásra, elég igénytelen állat.

2013. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat! van kis "szigetecskejuk" ahova felmaszhatnak,de eleg kics i... [link]

pont ilyen :)

es milyen surun kell vizet cserelni?

2013. okt. 8. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen pici teknőst kaptál, ami ebbe belefér, akkor teljesen más a helyzet. Igen, kell a lámpa, de ide nem fér be se szűrés, se fűtés, se kavics. Néhány hét múlva le kell cserélned a helyüket, mert nem sokáig férnek el itt. Kicsiknek jó a táp, vegyesen mindenféle, és minden nap kell enniük, ha halat adsz, azt nagyon pici darabokra szedd szét. Vizet akkor cserélj, ha koszos lesz, látni fogod, akár naponta, de rettentően fontos a hőfoka. Olyan legyen az új hőmérséklete, mint a régié. Kellene egy vízhőmérő, és nagyon vigyázni erre, az enyémek anno majdnem belepusztultak 5 fokkal melegebb vízbe. De mindez csak akkor fontos, amíg ennyire kicsik az állatok. Ha beindul a fűtés, tedd őket a radiátor közelébe! És kezdj el gondolkodni az új terráriumon, mert ez a műanyag inkább csak ajándékozási doboz, nem lakóhely. Ha felnőnek, már semmi gond velük, a legnyugisabb, legjobb, legegészségesebb háziállatok, de amíg kicsik!!!
2013. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

a barátom azt mondta,hoégy az elarusito szerint egy év múlva kell kicserelni az akvariumot. Bár szerintem sem tart ki ez olyan sokaig.

pici száraz rákok(?) vannak ételnek és valami vitamín.

gondoltam majd a radiotaor feletti ablakpárkányra teszem oket. vagy az tulzas lenne?

2013. okt. 8. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél évesen, ha jól vannak tartva már 7-8 cm a páncéljuk hossza, plussz a fej, farok, lábak. Szóval egy évesen már nagyon nem férnek el ebben a műanyagban :) A radiátor felett nagyon jó helyük lesz, ha 28-30 fok fölé nem megy a vízhőmérséklet, de fontos nekik az egyenletes meleg (amíg picik).
2013. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!