Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami apró ugráló, pattogó...

Andrusa kérdése:

Valami apró ugráló, pattogó lények vannak az akváriumomba mik lehetnek? . Nagy picik.

Figyelt kérdés

2013. okt. 8. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ujszulött halak?
2013. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vízibolha. Vagy ászkarák.
2013. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kandicsrák is lehet.
2013. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kagylósrák
2013. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Újszülött halak nem ahhoz nagyon picik kb mint egy mákszem a fiú guppys akváriumomban vannak..... fehérek és ugrálnak olyan mintha lenne egy kicsi csápja és valami fark féle de mindez olyan pirinyó.....meg találtam olyat is mint valami kúszó valami vékony és kb 3-4 mm... úgy mozog mint egy giliszta...tegnap mindent kiszedtem belőle növényeket tartozékokat átmostam sós vízben a köveket és az akváriumot pedig forró sós vízben..remélem sikerült ki irtani..
2013. okt. 9. 16:08
 6/11 anonim ***** válasza:
az cyclops (kandics) mármint az ugráló nem kártékony nálam és sok másnál is van a gilisztaszerű is van sokhelyen az is van nálam is az sem bánt semmit csak a kajamaradékot eszi :)
2013. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ugráló valami kagylósrák lehet, ártalmatlan.

A kukacok valószínűleg valamilyen fonálférgek, 99,9%-ban azok is ártalmatlanok. Ezek az áramlatban úszkálnak kígyózó mozgással.

Ha viszont az üvegen csúszik, akkor planária, az egy kicsit problémásabb lehet.


Mikor indítottad az akváriumot? Ajánlom ezt a topicot elolvasásra: [link]

2013. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja lett elindítva..minden héten legalább 30% vízcserét szoktam csinálni olyan vízzel ami 3-4 napot szinyál a vödörben!Csak fiú guppyk vannak benne,nálam születtek..ez a csúszó bigyó az üvegen kúszott..ahogy lement róla a víz rögtön megy utána...
2013. okt. 11. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a bettas ivató medencébe vannak, benne hagytam a vízet 1 hónapja nincs benne hal, és megjelentek ezek, nekem nem az üvegen hanem a vízben uszkálnak ha valami lárva szedjem ki dobjam át a bettáknak egyék meg, vagy inkább pucoljam ki rendesen az akit?
2013. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én mindent átmostam forró sós vízzel..nekem nem voltak szimpik..remélem nem találok többet..
2013. okt. 11. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!