Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve annak a ragasztónak...

Mi a neve annak a ragasztónak amiből a vízben nem jön káros anyag?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kis cikkrészletet vágnék be erre neked.:

F.BS

Ezzel a ragasztóval még semmi gondom nem volt, szinte az egyik legjobb, és a leggyakrabban használt anyag. Kár, hogy nem létezik fekete színben.

"Kék" Mester

Ecetsavas. Nevét onnan kapta, hogy a tubusa kék. Ennél a gyártmánynál ugyanis színekkel jelölik, hogy melyiket milyen feladatra szánták. A ragasztó anyaga nagyon folyós, ezért nehezebb vele dolgozni. A külső felülete 4-5 perc alatt bőrösödik, de mivel befelé lassan szilárdul, a bőrös réteg alatt sokáig folyós marad, ezért a fugázása viszonylag problémás. A lassú kötés miatt az összeragasztott élek még 1 óra múlva is nagyon könnyen elmozdulnak.

Vízzel feltöltött akváriumban nálam kis idő múlva valamilyen gombához vagy penészhez hasonló, világos, nyálkás réteg jelenik meg a ragasztó felületén.

Szilo-Top

Ecetsavas. Tapasztalataim hasonlóak, mint a "kék" Mesterrel kapcsolatban.

Dow Corning DC 781, DC 881

Ecetsavas. Messzemenően a legjobb ragasztó, amit eddig használtam. Az igazi akvárium ragasztó a DC881, de kisebb nevelőakváriumok ragasztásához a DC781 is tökéletesen megfelel.

Az anyaga szilárdabb, mint a fentieknek. Hamarabb bőrösödik, ennél fogva gyorsabban is kell vele dolgozni, és a fugát is gyorsabban ki kell húzni. 1/2 óra múlva már nagyon jó kötést ad, esetleges fuga javításoknál már nem mozdulnak el a lapok. Teljes kötés után kissé "zsíros" hatású, a sniccerrel letolt felesleg után maszatolós foltok maradnak, ami kis mosószeres ronggyal könnyen eltávolítható.

Aki elég bátor, és nem fél, hogy a fugába belekap, a fugázás után kikenődött felesleget azonnal letörölheti pl. papírzsebkendővel, ekkor a "zsíros" foltok elmaradnak.

Aquasilicone

Ebből is létezik fekete szín. Szilárd anyagú, gyorsan köt, 10-15 perc múlva kés nélkül már nem nagyon lehet a lapokat szétszedni. Szintén gyorsan kell vele dolgozni.

(még nem volt alkalmam kipróbálni, az információk Don07-től származnak)


A ragasztóknál megemlíteném, hogy van olyan akváriumkészítő, aki ecetsavas ragasztót használ, és van olyan, aki ezt ellenzi....

A fenti ragasztók mind ecetsavasak, ill. az F.BS-ben és az Aquasilicone-ban nem vagyok biztos, mivel nincs ráírva.


Forrás: [link]

Szerintem,az itt olvasott alapján ez a legjobb:Dow Corning DC 881Én nem értek sajnos hozzá,de olvasni még tudok:)Lucky

2009. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Den Braven Aqua-silicone-nal van tapasztalatom. (FBS-t is használtam, de a kis tubus miatt csak javítottam vele.) Tényleg gyorsan lehet és kell is vele dolgozni. Azonnal fugázni kell és azonnal lehúzni, levágni a felesleget. A feketével jobban szeretek dolgozni. Nem tudom, miben különbözik, de mintha a tapintása is más lenne. Igaz, hogy jobban látszódik, ha elkened, de így a hibákat is könnyebb észre venni.

Egy tubussal kezdetben kb. 300 liternyi akváriumot tudsz megragasztani.

2009. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!