Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S mi lehet ez?

S. O. S mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Most vettem eszre hogy az akvarium oldalan barna foltok vannak es a diszkoveken is. Ez mi lehet? Mit csinaljak
2013. okt. 19. 10:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A novenyeken is
2013. okt. 19. 10:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Alga. Nem zold hanem barna, és ez a fényhiány miatt alakul ki.
2013. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Barna alga.

Itt utána olvashatsz az algák fajtáinak: [link]

Mióta megy az akvárium, milyen technikával, és milyen élőlények vannak benne?

2013. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem egészen igy van. A barna alga megjelenhet megfelelő fény mellet is főleg uj akváriumban, de van aki a magas szilikát tartalommal magyarázza ezt a jelenséget.
2013. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az segit ha megmosom oket marmint total kitakaritom koveket atmosom? Belso szuro megy ejjel nappal 3 munovenyem van vilagitas altalaban reggel 9 tol este 9 ig
2013. okt. 19. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Az csak zuneti, ideiglenes megoldas.
2013. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
es ha veszek algaolot?
2013. okt. 19. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Az algaolo két eselyes. Nekem volt amikor egy napon belul, erthetetlen modon minden alga eltunk( szo szerint feloldotta, mált le az alga a levelekrol) , es van amikor semmi sem tortenik. Meg kene talalni a problema forrasat, ami nem konnyu feladat.

Próbáld ki a tetra algumin készitmenyet.az a leginkabb ami nekem bevalt, viszont nem olcso. Kisebb akvariumban egeszen sokaig akar 1-2 evig is eleg, mivel nem szabad surun hasznalni.

2013. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En vagyok az elozo. Annyival szeretnem a mondanivalom megtoldani, hogy sokat megy a vilagitasod. Napi 9 ora boven eleg lenne. De valoszinu nem ettol van barna algad, mivel az inkabb a fenyhiany miatt keletkezik. Kellenének igazi novenyek, mert a munoveny se nem szep, se nem segit abban, hogy az akvariumnak legyen egy termeszetes biologiaja.
2013. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 aranyhalam van. azt mondta az elado, hogy az elonovenyt megeszik. azert vettem munovenyt
2013. okt. 19. 21:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!