Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár kérdés akváriumról?

Pár kérdés akváriumról?

Figyelt kérdés
Egy 500 literes akváriumba mennyi kavics, illetve mennyi növény/egyéb tárgy kell?

2013. okt. 19. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Kezdőként egyből egy 500-assal nyitsz ?:D
2013. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:
Lényegében amennyit akarsz, mert a stílustól függ minden.
2013. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kaptam, szóval nem nagyon volt választásom:) van hozzá egy jebo 828 külső szűröm, vízmelegítő, meg egy kis levegőpumpa. plusz világítás. kell még mellé más?
2013. okt. 19. 16:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Abba a jebo szűrőbe ami szerintem jbl milyen szűrőanyagok vannak?Mert ha csak az az egy van nem tudom milyen teljesítményű de akármilyen is egy kis szivacs + jónéhány liter siporax kell +nem ártana egy belső szűrő keringetni meg a koszokat kiszűrni.Milyen halat szeretnél bele?Hány wattos világítás?Egyébként halaknak én valami nagyot tennnék bele vitrolást citrinellust yellowt vagy valami nagy sügeret viszont oda kell figyelni mert valamelyik növényevő és bevacsizza a növények nagy részét 1-2 nap alatt.
2013. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
még azt elfelejtettem, hogy a pumpához van egy kicsi, kb 1cm-es porlasztókövem is, meg egy kb 10 centis szivacs a kőhöz. a pumpa 1,2l/min teljesítményű, 0,01Mpa-os
2013. okt. 19. 16:38
 6/15 A kérdező kommentje:

róla van szó:

[link]


lőttem pár képet is.


a 4 kosárkából

egyben van a zöld szivacs, felette mégegy szivacs, mindez alatt pedig nagy granulátumok

egyben kis gratanulátum plusz fehér szivacs

egyben nagy granulátum plusz fehér szivacs

egyben meg csak magában van a fehér szivacs


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 19. 16:55
 7/15 YourDestiny ***** válasza:

Túl sok a szivacs, túl kevés a biológiai szűrőanyag. Kéne bele ebből pár liter:


[link]

2013. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
igaza van ydnek kell még pár liter siporax és úgy jólesz
2013. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

na ami kimaradt még: a világításról 2db 30 wattos neoncső gondoskodik.

halaknak nem tudom mi lenne jó, mert totál kezdő vagyok, szóval valami olyan kéne, amivel nincs sok baj, viszont nem is méregdrága. pár algaevő hari is jó lenne, hogy ne engedjék elalgásodni az akváriumot.


siporaxból pedig mennyi kellene bele? továbbá az ami most bennevan, maradhat, vagy cseréljem ki? továbbá írtátok, hogy sok a szivacs. dobjak el belőle, vagy maradjon?

[link]


a pumpa pedig itt van. jó lesz a nagy dög 500 litereshez, vagy túl kicsi? működne nagyobb kővel is?

[link]


bocsi a sok hülye kérdésért, de totál kezdő vagyok :(

2013. okt. 19. 17:18
 10/15 YourDestiny ***** válasza:

Minek a levegőztető pumpa? Áramlásra vegyél egy áramlásgenerátort, a kellő oxigént meg biztosítod az esőztetővel. Siporaxból kéne minimum 6 liter, de ahhoz kicsi a tartály. Alul ülepítő szűrőanyag (nem tudom a bogyó mit takar, de ha elég nagyok, akkor maradjon ott), efelett két reteg szivacs (kb. 5-6 centi vastag réteg összesen). Ennyi. Innentől amennyi Siporax belefér, annyit tegyél bele.

A világítás, avagy a 60 Watt semmilyen növénynek nem lesz elég hosszú távon.

2013. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!