Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevőnek kell más kaja mint...

Algaevőnek kell más kaja mint a halaknak?

Figyelt kérdés
Ancim van
2009. nov. 11. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem szükséges viszont szoktam adni nekik forrázott uborkaszeleteket,salátát.
2009. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen! Mivel gyanítom annyira nem algás az akváriumod, hogy attól jól belakjanak, nekik is kell külön táplálék. Van kimondottan számukra kapható kicsi tablettákká préselt kaja az ára sem vészes 350 Ft!
2009. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az Ancik a természetüknél fogva mindenevők, jobban mondva,dögevők.A természetes élőhelyükön szinte mindent megesznek,fő táplálékukat az elhullott állatok és növények teszik ki,de szívesen fogyasztanak élő növényi részeket is,mint az algák,moszatok,hínárfélék.Növényi és állati eredetű élelemre is szüksége van.Fiatal korában,nem szükséges külön etetni mert az alga és a halak által meghagyott élelem elegendő a részükre.Nagyobb korukban viszont,szükséges számukra kellő mennyiségű növényi és állati eredetű élelmet biztosítani.Ez lehet forrázott, vagy nyers spenót,saláta,uborka, tök stb.( lehet kísérletezni,többféle növénnyel)Ha fagyasztott, vagy élő eleséggel etetünk, abból az Ancinak nem igen jut ott, ahol nagyobb halak is vannak, ezért számára akkora darabot kell adni, amekkorát a halak nem tudnak bekapni,pl: egy darab halhús,egy szelet nyers máj.A fent említett tabletta is nagyon jó, mert abból neki is marad.A nála kisebb halaktól megtudja védeni az ennivalót, de a nagyobb halak elzavarják, ezért kell külön gondoskodni róla,nagyobb darab ennivalóval.SN.
2009. nov. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én még szoktam nekik venni spirulina tablettát ami 300 Ft körül van és még sera wels-chips-et is, bár ez már drága 1200 Ft körül van egy 100 ml-es!
2009. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen kis korukban fontos a zöld táplálék, akkor még nem igazán húsevők. De a felnőtt anciknak is adok JBL Pleco Chips-et. (Rost tartalmú algatabletta.)

G.

2009. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves G. neked igazad van teljesen,csak általában egy akváriumban van annyi alga, ami egy pici halnak elég és azért etetünk is.Természetesen kicsi korában is adhatunk neki zöldet és húst is, a táp és az alga mellé.Én csak arra szerettem volna utalni, hogy nagyobb korában már kevés lehet az alga amit talál.SN.
2009. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem most nemrég lett algaevőm és a hobbi boltban ahol vettem azt mondták hogy nem kell neki külön étel.
2009. nov. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Igen, általában ezt mondják.De ez nem mindig és mindenhol igaz.SN.
2009. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!