Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van, hogy nagy teljesitm...

Miért van, hogy nagy teljesitményü külső szürő mellé belsőt is javasolnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 19:30
1 2 3
 1/21 Pendulum92 ***** válasza:

Tegyül fel, hogy van egy tetra ex 1200-asod. Meg akarsz szráni egy 200 literes akváriumot.


Ezt a külsőt telirakod mindenféle földi jóval, szivacs, siporax. Nos, ez a sok földi jó - úgy 12 liter anyag - szépen lefojtja neked a szűrőt durván a felére, marad 600 l/h-d. Ez a 600 l/h pedig holtkevés lesz a te 200 literes akváriumod átmozgatására, mechanikai szűrésére, viszont biológiailag ott lesz. Ilyenkor szoktak javasolni egy segéd vízmozgatót egy belső szűrő személyében.


Ha a külsőt átmozgatja a vizet magában is, akkor persze nem kell mellé belső is.

2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Pendulum92 ***** válasza:
szráni = szűrni . Bocsánat a tájszólásért ;D
2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ha például egy 600 liter / órás külsőt berakunk egy 50 literes akváriumba, ott azért elég nagy szélvihar lesz, azt még elviszi önmagában, de


nézzünk egy 200 literes akváriumot, ami 4x akkora.

Oda kéne 4x akkora szűrő ahhoz hogy normálisan mozogjon a víz, mondjuk ez 2400 liter óra lenne.

De ennyit senki sem rak bele. Inkább teszik úgy, hogy egy kisebb külsőt, ami csak feleakkora és egy belsőt pluszban a másik felére.


És hogy mért? Mert a külső szűrőnek nem jó ha túl erősen áramlik át rajta a víz, hiába nagy a tartálya, ha túl gyorsa az áramlás, nem tudnak megtapadni benne a szűrőbaktériumok. Kirepülnek. Szerintem ez az oka.

2013. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni azt is, hogy valaki több külső szűrőt használ, csak az jóval drágábbra jön ki.


Én meg azt nem értem, hogy mért nem árulnak egyből fúrt akváriumokat, mert pl abban sokkal egyszerűbb megcsinálni a szűrést. Aláteszel egy kisebb akváriumot és akkor nem kell se külső szűrő, se belső, csak egy olcsó vízpumpa és ha a felső akváriumon nem csak 1 luk van, hanem több, akkor a szűrésed is jobb lesz, és az alsó tartályod lehet bármekkora.

2013. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 reptoid ***** válasza:

A nagy akváriumok, amikhez van értelme szűrőakváriumot csinálni, már eleve megrendelésre készülnek, nem pedig leemelsz egy szabványakváriumot a polcról. Akkor pedig el tudod mondani az üvegesnek, hogy milyen igényeid vannak.


Viszont itt is azért (főleg ha a hátsó üveg van fúrva, nem az alsó), akkor érdemes jó nagy lyukat fúrni, mert nálam pl. a 2 lyukon nem bír annyi víz lefolyni, mint amit tud a felnyomó pumpa. Alul fúrtnál jobb, mert még ha kisebb is a lyuk, ha felgyűlik benne egy kis víz az elzárt rekeszbe, a súlya lenyomja.

2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
nekem a 150 literesbe 1 tetra 1200-as van,szerintem ez a határeset ekkora mérethez.ennél nagyobba már kellene 1 belső is.szerintem.
2013. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen, de ha én akváriumboltos lennék, csináltatnék kisebbeket, pl 80, 100, 112, 160 literest fúrva.

Kiírnám a honlapra és lenne hozzá csőcsatlakozó, gégecső, PVC idomok, pumpa, minden ami kell.


Ha a gagyi szettekre van kereslet, akkor erre mégjobban lenne, mert végre lenne valami ami működőképes, és nem drágább. Persze akkor külső szűrőkből kevesebb fogyna.


De igazából ha lenne műanyag fröccsöntő üzemem, én külső szűrők helyett is gyártanék mindenféle zárható 2 fülü tartályokat, amikre rá lehetne kötni egy pumpát, így mindenki akkora tartályt venne magának, amekkorát akar, és olcsóbban megúszná, persze hogy azt venné.


Mindezt csak azért, mert nem vagyok kibékülve a külső szűrők árával.

2013. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 reptoid ***** válasza:

Az biztos... Nekem sosem volt még külső szűrőm, nagyon nem is vagyok képben velük, de amit most is linkeltetek... 40e forint körül. O.o

Egy 100 literes akváriumot megcsinálnak 8000 forintért már, 10000-ért ebayen már lehet venni 2-3000 l/h-s felnyomópumpákat. A maradék pénzből pedig egy csomó szűrőanyagot lehet bepakolni. Víztömeg is nő, könnyebb kezelni az akváriumot, ráadásul minden ketyerét el lehet rejteni alul.

2013. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Pendulum92 ***** válasza:
hable, én már láttam olyan külső szűrőt, hogy csak egy tartály volt, és neked kell pumpát kötni rá.
2013. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én is, de elég drága volt az is ahhoz képest, hogy csak egy tartály, holott ha úgy veszed, pl egy vödröt veszel 300 Ft-ért, azt az is műanyag. Olyan sokkal több anyag nincs abba a tartályba sem, egy kis tömítés, ez az, de irreális az áruk. Az előállítási költsége fogadok, hogy a 10-ede nincs az árának, csak azért ilyen drágák, mert akvarisztikai cucc. De ha tengeri akvarisztikai lenne akkor meg még drágább lenne. Ott egy szűrő még a triplája a simának, csak azért, mert megtehetik hogy ilyen drágán adják.
2013. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!