Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyékony szén adagolása...

Pendulum92 kérdése:

Folyékony szén adagolása valóban olyan hatékony?

Figyelt kérdés

Eddig a növényes akvarisztika távol állt tőlem. De a mostanában zajló fejlesztések hatására a lehetőségekhez mértem ki akarom hozni a maximumot. Nemrég kezdtem adagolni easy-life profitot, és egy plusz fénycsövet is beszereltem a tetőbe.


0,46 W/l -nél látványos eredményt hozna easy carbo használata?



2013. okt. 21. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de azért mindent ki kell próbálni.

Látványosabbat hoz egy rendes CO2 palack, amiből folyamatosan adagolódik a gáz, de azt is tudni kell jól beállítani, nehogy túladagolódjon.

2013. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyi fénynél még úgy tudom, hogy co2-t nem érdemes külön palackból adagolni.
2013. okt. 21. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:
hát ennyi fénynél nem, az igaz.
2013. okt. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
általában a profitoval együtt szokták használni az easy carbo-t is, mert azért ha nem is sokat de javít a hatásfokán, ha a maximumot akarod kihozni szerintem használj
2013. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor majd készítek neki egy automata adagolót, köszi az infót.


Co2 gázzal inkább nem szórakozok, lehet, hogy ennyi fénynél elég a carbo is bőven, kiderül.

2013. okt. 22. 08:34
 6/8 Platypus ***** válasza:
Nem általános varázsszer, de sokszor hasznos. Ha másra nem is, akkor helyi algairtásra mindenképp :)
2013. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem jó dolog. Nem tudom miért, de nálam abban az akváriumban, ahol napi szinten megy a carbo, a jávai moha olyan, amilyet boltokban ritkán látni. Erős, kissé kemény, a vége szúr, mint egy tompa tű, eszeveszettül terjeszkedik, szép élénk zöld, és nem mászik szét, ha megbolygatom. A nem carbozott akváriumban anno olyan volt, mint általában, sötétzöld, puha, és könnyen szétmászik.
2013. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, erre kíváncsi leszek. Jól nő nálam is, de mint említetted elég puha, szétjön könnyen.
2013. okt. 22. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!