Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány wattos fénycsőre van...

Hány wattos fénycsőre van szükség közepes, illetve nagy fényigényű növények tartására?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból, és még egy kérdés: a nap milyen mértékben befolyásolja az akvárium növényzetét? Persze, egy sötét zugban nagyon fontos a fénycső, de egy viszonylag napos, kb.50%-ban még természetes fényt is kapó akváriumban ideális esetben megélne bármely növény (fényigényt nézzük csak). Tájékoztató jelleggel közlöm, hogy nem fogom kipróbálni.
2013. nov. 1. 22:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Persze, a tóban is megélnek lámpa nélkül, viszont mivel a napfényt nem tudod befolyásolni, hogy milyen erősen süssön, így egyszer a túl sok fénytől algásodni fog, máskor meg a túl kevésben elfogynak a növények.


40 literes akváriumban, ha nem süt a nap, akkor egy 30 Wattos kompakt izzó alatt már lehet fényigényes növényeket tartani.

2013. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

26 Wattos izzó alatt is lehet. Itt egy ilyen komplett lámpa:

[link]

2013. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi... az általatok felsorolt kis fényigényű növények kezdetnek bőven megteszik, csak kíváncsi voltam. A fölé helyezhető lámpa designos, kifejezetten praktikus, stb., csak nekem fedeles szettem lesz, beépített fénycsövekkel, és ugye ha van az embernek egy teteje az akváriumán, nem szívesen cseréli ki... Amúgy algák csak sok fény, tápanyag(túletetés) miatt gyühetnek (persze én itt a katasztrofáis állapotokra gondolok, és arra, amit egy maláj csigusz nem old meg)? Vagy más lehetőség is van?
2013. nov. 1. 22:35
 4/28 anonim ***** válasza:
Ha nem cserélnek vizet, és túl erős a fény akkor 2-3 hónap és már nem lehet átlátni a zöldalgától az üvegen.
2013. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Akkor írok paramétereket, a szakértő pedig véleményez: szóval, az akvárium közvetlen napsugárzástól védve lesz, egy szekrény által, annak oldala mellett fog helyet foglalni, a szekrény 65 centi mély, az akvárium 25 (:D) centi mély, a szekrényt a nap 15°-os szögben éri, tehát biztosan nem éri közvetlen napfény az akváriumot. Fogggalmam sincs, hogy milyen lesz a szett lámpája, de 15000-ért nem fogják eltúlozni (az egész szett ára). Hetente 30% csere, ha jól tudom, optimális, be is fogom tartani. Tervezek vmilyen csigát, pl. maláj tornyoscsigát, de lehetőleg egyet, hogy ne legyen egy hónap elmúltával az akvárium csigákkal tele (egy db csak nem fog elszaporodni :D). Ja. És amúgy vízhez kell vmit adagolni? Hallottam, etilénkéket sokan ellenzik és sokan mondják, kell a megelőzéshez, az érvek azonban nem tárnak fel tényadatokat (megöli a baktériumokat-de milyen koncentráció veszélyes?; kinyírja az egész biológiai szűrésed- ja, ha beleöntesz egy egész pakkot;és egyéb pontatlanul megfogalmazott dolgok és kavarodás)...
2013. nov. 1. 23:15
 6/28 anonim ***** válasza:
A metilénkék erős gyógyszer, a szűrésedet és hosszabb távon a halaidat is károsítja. Gyógyszernek viszont kiváló
2013. nov. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Csigának meg inkább almacsigát ajánlok, az nagyobb. A maláj tornyost megtalálni is nehéz lenne.
2013. nov. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Értem. Azonban bizonyos forrásokból úgy értesültem, hogy az almacsiga hajlamost megrágni szegény növényeimet.
2013. nov. 2. 00:22
 9/28 anonim ***** válasza:
Anubiast, jávait, Microsorumot nem fogja,túl kemény neki.
2013. nov. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Á, hogy úgy... de ha később megtetszik egy növény, ami bírná az akváriumomat, és nem kemény, akkor választanom kéne az almacsigám és a növény között. Ilyenre pedig ne kényszeríts, mert elrabollak, a pénzből pedig, amit érted kapok a családodtól, veszek két 2000 literes akváriumot eg rabszolgacsapattal, aki rendezi, az egyikbe beleteszek 2000 almacsigát, a másikat pedig teleültetem az új növénnyel :D :D :D... Nyugi, a lényeg, hogy almacsigát-pedig jól néz ki, nagy, és tetszik is-nem fogok választani...azonban ha a malájkám nem szerezhető be egykönnyen, mégis csak más fajt kell választanom, ami nagy, szereti az algát, nem igényes különösebben és nem rágcsálja meg a növényeimet, ja és persze akkor ahhoz mindjárt más talajtípus+mennyiség is tartozik?
2013. nov. 2. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!