Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumi világítást...

Milyen akváriumi világítást vegyek?

Figyelt kérdés

az akvárium 126 literes

80cm hosszú ,35cm mély, 45cm magas.


növények egyenlőre nem tudom milyenek lesznek de úgy gondolkodjatok hogy nagy fény igényű. Én a világításhoz nem sokat értek szóval csak ti tudtok nekem segíteni mert a bolti eladóval már a szűrést is megjártam. fontos hogy jó világítás legyen és ne kerüljön 2 fénycsővel együtt többe mint 20ezer ft. Köszönöm!!!


2013. nov. 5. 19:02
1 2
 1/14 Pendulum92 ***** válasza:

"fontos hogy jó világítás legyen és ne kerüljön 2 fénycsővel együtt többe mint 20ezer ft"



2 csővel nem tudsz elérni nagy w/l-t, 24 wattos 55cm-es cső férne el. A kövi T5-ös már 85 cm hosszú, az kilógna.

Tehát ha beraksz 2db 24 wattosat, az 48 watt, tehát 0,38 w/l, ez inkább az alacsony fényigény, talán ha egyéb körülmények jók, pár közepes fényigényű is megél.


Barkácsolással lehetne megoldani olcsóbban.


Azt hiszem van 15-20 ezer körül 2 fénycsöves armatúra, ha az elég esetleg, más linkel, az nem az én asztalom.

2013. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 csejani ***** válasza:

Hát nagy fényigényű növényekhez 20ezer Ft-os világítást nem nagyon fogsz találni szerintem, ráadásul a nagy fényigényű növények igazából már CO2-t is igényelnének ami nem olcsó mulatság. Plusz ha két fénycsöves armatúrában gondolkozol az max 2*39W ami megint karcsú nagy fényigényhez ráadásul most hogy nézegetem rá se megy a 80 centis akidra. A 80 cm szerintem a lehető legroszabb hossz választás. Mondom ezt én akinek szintén 80 centis az akija. :D Erre max 2*24 W armatúra megy rá ha gyáriban gondolkozol. De ez is sok választási lehetőséget kínál. Rengeteg növénynek elég ez a fény.


Itt pedig egy link egy szerintem ütős kis világításról ami nagyon jó árban van most.


[link]

2013. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 csejani ***** válasza:
Nah majdnem ugyan az majdnem egyszerre. :D
2013. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
co2 rendszert terveztem bele. mert szeretném elfüvesíteni az aljzatot. igy: [link] ezzel a világításal amit linkeltél menne ?
2013. nov. 5. 19:33
 5/14 csejani ***** válasza:
Nem hiszem hogy az a világítás elég lenne talán a nagyobb testvére ami 4*24W de az meg 33ezer körül mozog ha jól emlékszek. De ha komolyan akarod venni a növényezést ahhoz majd nagynyomású co2 kellene ami nagyon nem olcsó. Annak az árainak utána néztél már?
2013. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Pendulum92 ***** válasza:

Ha ilyen igényesebb növényeket akarsz, ne a világításon spórolj.


0,38 W/l melett felesleges kb a CO2 adagolás. Maximum carbonak lenne értelme.


Ha növényezni fogsz, gondolj az eddigi költségkeretedre, és szorozd meg kettővel.

2013. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor valaki lenne kedves linkelni egy jó világítást ami méretekben passzol az aksimra ? köszönöm!
2013. nov. 5. 20:26
 8/14 A kérdező kommentje:
vagy amit linkeltél annak a csöveit lehet cserélni olyanra ami már jó a füvesítéshez a foglalatba illeszkedik? mert akkor megvenném és ha lenne pénzem késöbb kicserélném és akkor fogalalatot em kell már keresnem csak a csöveket cserélném. köszi!
2013. nov. 5. 20:29
 9/14 Pendulum92 ***** válasza:
Nem lehet, a hossz határozza meg a teljesítményt. 55 cm-es HO T5 csak 24 wattos lehet. Maximum gyengébb, ha direkt növényes a cső.
2013. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
akkor ha akarnék se találnék jobb világítást mert 55centisnél már csak a 85 centis van ami meg kilog ?
2013. nov. 5. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!