Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok,...

Kezdő akvarista vagyok, örököltem egy 210 literes akváriumot. Mit kezdjek ezekkel a problémákkal?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 210 literes akváriumom, 140x50x30-as. Most jelenleg van benne 3 molly, 9 neon, egy anci, 4 guppy, s kb. 4 platti, plusz 2 xifó. Van benne jópár növény meg sok vasfa. Ma reggelt meghalt egy xifó hím, pedig tegnap takarítottam az akváriumot.

Szerintem a szűő a baj, mert egy aquael fan 3, de már nem is úgy szűr, mint régen, s semmi más szűrés nincs az akváriumban.

Nincs sok pénzem egyetemistaként drága szűrőkre (ahogy néztem, az ehhez való szűrők 25-30 között mozogtak), s ahogy néztem a külső szűrő építést, az én barkácsanalfabetizmusommal nem lenne biztonságos vállalkozás. Arról nem beszélve, hogy ez egy beépített akvárium, mindkét oldala nyitott (egy fal helyett van), így nincs hátoldala se nagyon, amit teletömhetnék szűrőkkel.

Nagyon sok a mulm, hiába szívtam le 50 litert már az akváriumból az utóbbi 30 napban, tele mulmmal, még mindig van annyi, hogy állandóan felkavarja az anci.



2013. nov. 10. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szívd le az egész talajt csővel, vagy túl nagy szemű kavics és elakad, akkor lapátold ki. Szivaccsal törölgesd meg az akváriumot, a kavicsot mosd át vödörben, utána kis adagokban tedd vissza a halak alá.
2013. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És úgy általánosságban ha a szűrő nem elég erős, akkor csinálj sűrűbben vízcserét.
2013. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kitakarítod ahogy mondta hable az aljzatot utána már elég néha aljzat porszívózni nem keletkezik olyan óriási mennyiség.Ennyi halhoz ez a szűrő semmi annyit tudsz csinálni hogy veszel 2 tábla TM30as szivacsot 6000ftért berakod egyik szélébe egymás mellé és mögé teszed a fan3at és lesz egy nagy felületű biológia szűrőd olcsón.Viszont ez a koszt nem nagyon szedi össze ugyanúgy kellesz vagy 2hetente talajt porszívózni de nem lesz ennyire vészes.
2013. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Most annyit csináltam, hogy beraktam mellé még egy közepes teljesítményű szűrőt. Akkor rakjam eléjük a két T30-asat? Hagyjam benne a második szűrőt?
2013. nov. 10. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!