Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Budapesten vagy környékén hol...

Budapesten vagy környékén hol vásárolnak fel díszhalakat?

Figyelt kérdés
Van körülbelül 100 darab pici halam, 2 hónaposak, kb. még 1 hónap és piacképesek lennének. Tudtok olyan díszhal kereskedést, ahol felvásárolnak halakat magánszemélytől?

2013. nov. 23. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van ilyen általában beveszik ingyen vagy valami nagyon csekély mennyiségű pénzért illetve kajáért.
2013. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha számlaképes vagy, és rendelkezel minimum őstermelői igazolvánnyal, akkor is kicsi az esélyed, hogy pénzért el tudod adni. Ahogy az előttem szóló mondja: maximum cserebere valami hasznosra, és akkor már jól jársz. Amúgy választhatsz kb., hogy vagy megtartod őket, vagy teknőskajának odaadod valami teknősösnek, vagy az akvaristaponthu-n a fórumban felajánlod pénzért vagy mint igyen elvihetőt, és várod, hogy jó esetben elvigye valaki. Vagy egy díszhalas boltban ha nem is adnak érte semmit cserébe, hát ingyér odaadod. Vagy esetleg leúsztatod őket a "nagy fajansz vízesésen". Sajnos ez utóbbi is benne van a pakliban.

Ezért nem éri meg kishalakat szaporítani kicsiben otthon. Van pár szifóm, de csak akkor teszem ki a nőstényeket az elletőmedencébe, ha valaki eleve kéri, hogy tartsak már meg pár kishalat neki. Amúgy meg fialjanak csak a közösbe és jó étvágyat nekik. Kegyetlen tudom, de még kegyetlenebb, ha hetekig tartod őket, kicsit már hozzád is nőnek, és aztán meg mehetnek a levesbe, mert a kutyának sem kell. Sajnos... Így legalább a természet megoldja.

2013. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Kérdés hogy milyen hal. Elevenszülőkre nulla az esélyed, de ha valami népszerű ikrázó hal, akkor talán sikerül.


Ugyan nem halakat, de kisemlősöket, rovarokat már adtam le kereskedésekben mindenféle papír nélkül. Pénzt azt nem szívesen adnak, de a levásárlásra vevők. Kicsi kereskedésekben érdemes próbálkozni, a nagyok nem szórakoznak kis tétellel(100db az kis tétel). Konkrét helyet nem tudok ajánlani, mert amiket ismertem azok mint tönkrementek az utóbbi pár évben.

2013. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!