Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tetratec ex 600 rotorja egy...

A tetratec ex 600 rotorja egy kicsit kotyog az lehetséges hogy elkopott?

Figyelt kérdés
mármint [link] a nyillal jelölt alkatrész kotyog minden irányba.vagy ilyen gyárilag.

2013. nov. 25. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

menet közben kotyog, vagy ha a kezedben van, és nincs áram alatt? mert ha menet, azaz működés közben, akkor bizony a tengelye van elkopva, amit alig hiszek, hiszen ezeket a cuccokat nem rövidtávra tervezték, és hacsak nem őskövület a géped, aligha kopott. Bár nem lehetetlen.

A Tetra nem arról híres, hogy gagyit gyárt. A rotor háza sincs elkopva szerintem.

Ha szétszeded és akkor kotyog, akkor nyugi, bizonyos holtjátéknak lenni kell a rotor mágnese és a rotorház fala között: egyrészt nem szorulhat, hisz akkor meg se moccanna. Másrészt az átfolyó víz hűti a rotort munka közben, tehát annak is kell tér, hogy körbevegye. Így bizonyos mértékű mozgási térnek lennie kell. Ez nem kotyogás, hanem természetes dolog.


De javítsanak ki bátran a hozzáértőbbek, szerintem így van. Legalábbis ezt tapasztaltam, és már volt jópár szűrővel dolgom életemben. :)

2013. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a műanyag rész amin vannak a lapátok az kotyog egy kicsit.nem tudom mikori.menet közben kopácsolo vagyis zörgő hangot ad valami.nem hiszem hogy levegő annak másabb hangja van.
2013. nov. 26. 10:09
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
Nem szabad neki mozogni. Valószínűleg valami miatt megadta magát.
2013. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!