Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vághatok le levelet az anubias...

Vághatok le levelet az anubiasról?

Figyelt kérdés
112 literben van egy nagy anubias heterophylla-m. 2-3 hetente hoz új levelet, mostanra viszont már számomra zavaróan sűrű lett. A legfelső régi levelein ecsetalga van már hosszabb ideje. Levághatom ezeket ollóval? Lesz a növénynek baja?
2013. nov. 25. 23:26
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
Vágjad nyugodtan észre sem veszi majd.:)
2013. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha levágod az ánuszodat, az eléggé fájni fog :/
2013. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ne aggódj. Nyugodtan vágd csak le.


Viszont az algával érdemes lenne kezdened valamit. Az ecsetalga tetű egy dög. nem egyszerű vele a harc. Az algaevő halak közül szinte egyik se szereti. Én is küzdök ellene, nem is eredménytelenül: egyrészt meg kell keresni és meg kell szüntetni az okát (vízminőség milyen? vízcsere milyen sűrű? mennyire bomlástermékes a víz? milyen a szénháztartás?). Másrészt csak van azért olyan hal, ami komálja. Nekem eddig egy olyan halam volt (azaz van), amelyik elbánik vele: a sziámi ormányos márna, másnéven repülő róka. [link] Nem írtja ki sajnos ő sem, de nullásgépként letarolja rendszeresen. A nyoma megmarad a leveleken, főleg az anubias levelein, de legalább már nem annyira ronda. :) vagy ha mégis, én is levágom az anubiasaim legalgásabb leveleit és kész. Így is burjánzanak. :)

2013. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó! Az említett halról tudom, hogy hasznos lenne, de egyrészt nem szüntetné meg a problémát, másrészt szerintem a 112 liter kicsi neki, főleg, ha megnő. Én arra gondolok, hogy az erős fény miatt nő az ecsetalga, hiszen a többi növényen egyáltalán nincs, az anubiason is csak a vízfelszínnél lévő leveleken.
2013. nov. 26. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!