Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az almacsiga megrágja a...

Az almacsiga megrágja a vizinövényeket az akváriumban?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen megrágja, növények közelébe nem igazán való.
2013. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyiból igaz ez csak, hogy az elhalt növényi részeket eszi meg, éppen barnuló, fonnyadó leveleket. Azért meg nem kár, sőt hasznos. Az almacsigának lehet adni főtt uborka szeleteket, nagyon szeretik, főt salátát. Azért főve egyrészt hogy leszálljanak az aljára, másrészt puha legyen. A mi egészséges növényeinket soha nem rágták meg (pedig volt egy jó pár benne)
2013. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz, adott feltételek között ha példa tudod etetni akkor nem bántja a növényeket, de pl ha van az akvában más zöldségevő ami eleszi előle a zöldséget (anci) akkor ráfanyalodhat a növényekre.


Alaphelyzetben szerintem a szakirodalom mérvadó, de lehetnek kivételek!


[link]


"Az almacsiga kis medencékbe, és növényes akváriumokba nem való, mivel a növényeket lerágják. Sok akváriumban pont a túlszaporodása jelent gondot. Garnélás akváriumban még probléma lehet, hogy a csiga megeszi a rákok elől az eleséget"


A vélemények megoszlanak, szerintem mindenkinek igaza van, nekem volt tönkretették a vallisneriat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

2013. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!