Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajporszívózáskor felkavarod...

Talajporszívózáskor felkavarodnak a talajban lévő tápanyaggolyók. Ötletek, hogy ezt megelőzzem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ :)))


Ne nyomd annyira rá a talajra a szívókát!

és/vagy Nyomd mélyebbre a golyókat!

és/vagy Magasabb talaj kell!

2013. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A talajom 6-7 cm. Muszáj valamennyire lenyomnom a csövet, mert csak így tudom teljesen átszűrni a talajt
2013. nov. 27. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Az nem kevés. Nekem 6 cm.

Amit tanácsolni tudok: A golyókat nyomd mélyebbre, az aljáig kb és nem kell az egész talajt átszűrnöd. Egy ekkora akváriumnál már működnie kellene bizonyos fokú öntisztulásnak, amennyiben rendelkezel növényekkel, talajlakó csigákkal, talán rákokkal (ezek nekem nincsenek) vagy anci, páncélos harcsák..


Teljesen felesleges teljesen átszűrnöd a talajt. A felső réteget kell tisztítanod. Azzal, amit csinálsz, csak zavarod a halakat és a növények gyökérzetét is zavarod.

A felső 1 cm-ről szívd le az ürüléket stb.


Ha nagyon át akarod az egészet tisztítani, mert nincs talajszűrőd a talaj alatt, akkor részletekben csináld, ne egyszerre, de akkor is kerüld ki azokat a helyeket, ahova a golyót tetted.

2013. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ismét én:


csigák közül válassz talajforgatókat, nézz utána a párosításnak!

2013. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!