Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 8 darab garnéla esetén hetente...

8 darab garnéla esetén hetente hány %-os vízcsere szükséges?

Figyelt kérdés
Egyelőre még nincsenek benne az amanok, másfél hete megy az akvárium növényekkel, de olyan csodaszép a vize, ahogy a növények is, hogy most elgondolkodtam.
2013. nov. 28. 17:47
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:
Mekkora akvárium? Milyen szűrés?
2013. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia. Már írtam párszor, én vagyok az 54 literes amanos. Eheim 2008-as van benne.
2013. nov. 28. 18:32
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Nem olvastam a többi kérdésedet, így nem tudtam ki vagy.


54 literben ha teheted, heti kétszer cserélj vizet, tehát 2 x 20 %.

2013. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez akkor is igaz, ha semmi más nincs az akváriumban, mármint állatok közül.
2013. nov. 28. 21:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez kérdés volt.:)
2013. nov. 28. 21:45
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ebben megoszlanak a vélemények. Amíg nincs állat, meg amíg bejáratod az akváriumot, éppenhogy kell a magasabb ammóniaszint, hogy szaporodjanak a bacik. Talán abban igazuk van, akik aztmondják, hogy ugyanúgy kell vizet cserélni bejáratás alatt is, hogy a túl sok ammónia még azokra a baktériumokra is toxikus, akik egyébként megeszik őket.


Tehát a megszokott, hogy cserélsz bejáratás alatt is vizet, de én tudományosan egyik oldalt sem tudom most neked alátámasztani.

2013. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!