Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegek a halaim?

Betegek a halaim?

Figyelt kérdés
1-2 Hónapja berendeztem egy akváriumot ésberaktam a halaim stb és arra lettem figyelmes hogy a halaim kopoltyújuk piros és nemtudom mit tegyek már próbálkoztam metilénkékkel de nem segített arra gondoltam hogy talán oxigénhiány de van szűrő (levegőt is fúj a vízbe) ha oxigénhiány mit tehetek ellene?
2013. nov. 30. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt több dolog is okozhatja, és közel sem biztos, hogy a metilénkékkel nem rontottál a helyzeten.

Ha sok ammóniád volt, (ami elég gyakran előfordul) akkor a metilénkékkel csak olajat öntöttél a tűzre, mert annyi bacid sem maradt, ami eddig volt, így mégtöbb ammóniád lesz, mert nincs ami lebontsa.

Lehet kopoltyú férgesség is, de az nem egyszerre jelentkezik.

A többet írsz, talán pontosabb választ lehet adni. Milyen halak, mennyi, mekkora akvárium, milyen szűrés...

2013. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

akvárium 55 liter,élőlények:guppi,2platti,garnéla,2alganyaló,almacsiga,maláj tornyoscsiga

a szűrő:K aquarium jka-if301

2013. nov. 30. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Guppiból elfelejtetted írni hogy mennyi, de majdnem mindegy is, ez a szűrő egy garnélás nano akváriumba is épphogy jó lenne.

Ez 99% hogy mérgezés.

Csinálj egy 40%-os cserét állott vízzel, aztán majd vegyél egy normális szűrőt. Ilyenből legalább 2 db kéne.

2013. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!