Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ezek az apró, szürke,...

Mik ezek az apró, szürke, moszatszerű valamik a jávai mohámon?

Figyelt kérdés
Főleg az egyes szárak végén vannak. Szennyeződés lenne? Vagy így nőne az új hajtás?

2013. dec. 4. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem alga lehet? Pl. staghorn [link]
2013. dec. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha staghorn, akkor nálam a mikro tápok menyiségének emelésével tűnt el.
2013. dec. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Nálam is volt a jávain, valamiféle alga. Nem jöttem rá, hogy milyen. Igazság szerint mindig kihúzogattam azokat a szálakat, és idővel megszűnt.
2013. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy alga. De nagyon sok szálon van, nem tudom mindet kiszedni. Ez a fajta alga, amit mutattatok, miért jelenik meg?
2013. dec. 5. 15:12
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Én a helyedben kidobnám és vennék új mohát. Megfigyeléseim alapján nem sok köze van a vízminőséghez, ugyanis az akváriumból kiszedettet egy pohár vízbe raktam, és egy hónap múlva is rajta volt.
2013. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Újfent ez első vagyok, nálam a sziámi algázók lezabálták amíg voltak (amíg kicsik, nem bántják a mohát), aztán amikor kikerültek az aksiból, újra visszajött az alga (nálam a fissidens mohán jelent meg), na ekkor emeltem a makro tápon, és így eltűnt. Ezt a módszert nem én találtam ki, itt olvastam: [link]

(Majd most mindjárt megkapom, hogy persze, mert te EI alapján tápozol, és úgy könnyű variálni, meg a növényes akvárium amúgy is...... :D)

2013. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, mikro (!) már belekeveredtem. :)
2013. dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
elolvasom a cikket, hátha lesz megoldás. kidobni nem szeretném, elég nagy adag. vannak sziámi algázóim, de így és létrejött ez a dolog.
2013. dec. 6. 16:48
 9/11 A kérdező kommentje:
majd megemelem én is a mikro tápanyagok mennyiségét
2013. dec. 6. 19:58
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:

Nálam egy újonnan vásárolt növénnyel került be. Én vagdosom néha a fertőzött leveleket, meg néha carbot fecskendezek közvetlen rájuk, attól bepirosodnak.

Kipróbálom én is ezt a mikroelem adagolás növelést.

2013. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!