Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodik az akváriumom?...

Miért algásodik az akváriumom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Először is nem egy high-tech felszereltséggel rendelkező akvárium, de eddig olyan jól működött minden benne, de egy ideje algásodik minden, főleg a növények levelén vannak ilyen szál szerű algák...próbáltam mindent, kevesebb fény algaölő szerek, de semmi és nem tudom kitalálni sem, mi változhatott ami beindította az algásodást, egyedül arra tudok következtetni, hogy a neoncsövet kicseréltük egy akváriumoknak való csőnek (addig azt hiszem normál neon volt) és mintha azóta algásodna az akvárium, lehet ez a kiváltó ok? Ha veszek egy más neont, hogy kezeljem a növényeket és az akváriumot, hogy megszabaduljak az algáktól. Egyébként egy 70 litres aksi belső szűrővel amit talán ha kell hajlandó lennék kicserélni. Milyet ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget.
2013. dec. 23. 14:14
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Mióta megy az akvárium? Mennyire van telepítve halakkal? Milyen a pontos szűrés? Milyen fénycső volt és milyenre lett cserélve (Watt, típus, színspektrum)? Az algáid milyen színűek? Milyen hosszú szálak? Egy pontból nőnek ki, vagy nem jellemző?
2013. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Még néháyn szükséges infó: algaölőt milyet használtál? Vízcserék milyen gyakoriak?
2013. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az akvárium nagyon régóta megy minimum 10 éve, ilyen algásodás soha nem volt. Van 5 király lazac, 3 neon és egy meggyhasú sügér .Szűrő márkáját nem nagyon tudom, de nem a legjobb, érzem, hogy ki kéne cserélni. Azelőtt egy Osram fluora 18 W-os cső volt benne ez lett kicserélve egy Aqua glo 18 w-os akváriumi csőre. Az algák barnásak kulön 1-2 cm szálacskák és nem jellemző, hogy egy pontból nőnének ki. Algaölőre már nem emlékszek. Sajnos én egyetemen vagyok oda nem tudtam vinni az akváriumot és most apu meg a testvérem gondozza, de ez hagy némi kívánnivalót maga után, amíg én gondoztam hetente volt vízcsere. Azóta nem nagyon tudom mikor voltak vízcserék. Most jöttem haza az egyetemről és szeretném kicsit rendbe szedni az akváriumot. Sajnálom őket :(
2013. dec. 23. 14:33
 4/9 Platypus ***** válasza:

A hagen aqua-glo 18ezer kelvines cső, önálló használatra nem alkalmas. Lehet hogy akváriumi cső, de nem a te akváriumodhoz való ilyen formában. Egy mezei, nem akvarisztikai 6500K-s cső jobb lenne.

De sokkal valószínűbb, hogy a baj forrása inkább az akvárium elhanyagolása. Egy külső szűrő is sokat segít, de ha nincs rendszeres vízcsere, akkor az algák maradni fognak.

2013. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Nem a fénycső lesz a probléma. Lényegében egy Aquastar jellegű színélénkítő fénycső, teljesen jó színspektrummal. Igaz, kombinálni szokás, de nem rosszabb, mint a Fluora, mert a legtöbben azt se használják egyedül. Hozzáteszem, az Osram is akvarisztikai célra szánt fénycső volt, méghozzá növényes. Én is az akvárium elhanyagolására voksolok.
2013. dec. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Biztos az is hozzásegített de már akkor kezdett algásodni amikor még én gondoztam, ami tényleg rendszeres gondozást jelentett. Akkor mit ajánlotok mit tegyek, hogy takarítsam ki az egész akváriumot, mit tegyek a tök algás növényekkel, hogy szedjem le róluk, az algát, emellett ajánlanátok egy jó belső szűrőt, külsőre nincs pénzem, de egy jobbacska belső szűrőt vennék
2013. dec. 23. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy restart lehetne, nagyobb tejes láda, akváriumvíz, bele a szűrő járatva. Ha ki van takarítva az akva 40-50% vizet meg kellene tartani, a többi lehet friss állott víz.


Aljzatot jól mosd át, gondolom túl is lehetett etetve az akvárium. Ha üres az üveget is le takaríthatod ecettel, utána jól öblítsd át.


Osram florám van, egész jó cső, de nem túl erős a fénye 18w nagyon kevés 70 literre.


Most csináltam ismerősnek egy 54 literes fedelét abba osram 865 6500k nappali és egy osram flora lett betéve igy erős közepes a világitás. [link]


Két hete megy, nem algásodik neki és szépen nőnek a növények is.


Növényekből meg ha javítasz a világításon tehetsz be intenzív növekedésű közepes fényerőt szerető fajtákat 2x18watt amik elszívják a nitrátot az algák elől, illetve egy részét.


Szűrőnél meg javíts a tölteten vagy tegyél be még egy olyat, ami van. Ellenőrizd a szivacsot ha nagyon összeesett akkor passzírozz be alá vagy mellé másikat.


Töltet javítás: [link]


Egy kicsit bonyolultabb de nem vészes a szűrő nagyobb dobozba pakolása :


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Növényeket, hogy tudnám megszabadítani az algáktól? Másképp mindenkinek köszönöm a segítséget és Kellemes Ünnepeket :D
2013. dec. 23. 19:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Java részét szedd le kézzel, ha jó a világítás és megfelelő a tápozás akkor a növények zöme tud regenerálódni drasztikus metszés után is, tehát ha nincs más metszés.


Írták már hipós vízbe kell mártani én nem merném, vallisnerian próbáltam az megmard az alga elpusztult, echinodorusnál elpusztult a növény is easy carbot rányomni injekciós tűvel, ezt szintén elég sok növény nem szereti.


Elsőnek az okot célszerű mindig megszüntetni, túletetés, gyenge szűrés, sok hal, bomló növények, gyenge világítás miatt rossz karban lévő növények.

Alga irtót kerülni kell mivel az okot nem szünteti meg, a többi növényre is káros lehet, bomló alga terheli a vizet, ami újra algásodáshoz és a halak betegségéhez vezethet.


Neked is kellemes ünnepeket.

2013. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!