Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium (112 L) beállítása,...

Hakos1987 kérdése:

Akvárium (112 L) beállítása, szűrő és vízcsere?!

Figyelt kérdés

Van egy 112 literes akváriumom, amiben 5 db aranyhalat tartok, 2 élő növényt, és pár műnövényt... Most vettem egy Tetratec EX 700 külső szűrőt. Ezen kívül van még egy Eheim Aquaball 130 szűrő amit a levegőztetés miatt is használok, mivel a külső szűrő csövei víz alatt vannak.


Kérdés: milyen gyakran szükséges a vizet cserélni? Olvastam, hogy hetente 30%, eddig ezt követtem, mégis megjelent előbb a barna, most meg zöld alga. Világítás napi 11 órát megy 4,5 -6,5 órás bontásban. Két fénycső van, egy halaknak, egy növénynek való.

A külső szűrőbe tettem Siporaxot, de benne hagytam az aktív szenet is, amiről azt olvastam, hogy 2 hét után csere, kül. visszaengedi a vízbe a kémiai anyagokat. Kivegyem, vagy mit tegyek ezzel?


A nagy gondom mégis az algásodás amúgy, ezért is vettem külső szűrőt, bár gondolom még várnom kellene, eddig nem oldotta meg a gondom. Szerencsére csak minimális algáról van szó. Szűrő behelyezése előtt lemostam mindent, de utána egyből megjelent. Mi lehet az ok? Sok a fény?


Köszi a segítséget!



2013. dec. 26. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Az aktív szén kémiai szűrőanyag, társas akváriumokba ahol jelentős mennyiségű szerves anyag képződik így biológiai szűrés kell, nem nyerő, dobd ki.


Barna alga az az első időszakokban alakul ki, vagy kevés fény esetén, a szakaszos világítás nem jó sem a halaknak, sem a növényeknek, „Két fénycső van, egy halaknak, egy növénynek való. A két cső kiegészíti egymást a növényes cső színe segíti a növények fejlődését, a nappali „daylight” cső megfelelő fényerőt ad, lument, együtt kell használni a kettő csövet.


Zöld alga, ha kevés növény van az akváriumban akkor a természet megajándékoz az algával, tápanyag képződik a halak ürülékéből ha nincs számottevő mennyiségű növény akkor ez a tápanyag az algáké.


Vízcsere, az algásodás mértékéhez és a hal állományhoz kell igazítani, nincs konkrét %, te jócskán túl vagy telepítve így gyakrabban cserélj vizet, sok hal ürüléked lesz, abból sok nitrát képződik amitől meg kell szabadulni. Állott csapvízzel operálj 5 aranyhalnál már érdemes venni nitrát tesztet a teszt majd mutatja a nitrát szintet, 10mg/ liter alatt tartsd hétről hétre, ez lehet 30% vízcsere de lehet 60% is, vagy intenzív növekedésű növények amik csökkentik a nitrát szintet, hólyagos vízi kehely, vallisneria, bár aranyhalnál nehézkes a sok növény.


Amúgy a szűrésed technikád jó.

2013. dec. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos segítséget! A halaim szerencsére nem nagyon pusztítják a növényzetet, így szerintem megpróbálok beújítani az általad leírt fajtából valamennyit, és meglátom, hogy bírja majd. Ezek szerint a zöld alga ellen is hasznos és az akvárium kémiai egyensúlyához is hozzájárul. Akkor a vízcserét a nitrát szinthez igazítom!

Köszönöm mégegyszer!

2013. dec. 27. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!