Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség/kórokozó...

Milyen betegség/kórokozó lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy akvarista, összesen pár (illetve sajnos már csak egy) guppim van egy kisebb akváriumban.

Rendszeresen tisztítom az akváriumot, cserélem a vizet, de most karácsonyra elutaztam és nem volt lehetőségem karbantartani. Ezt idő alatt valami nyálkás, szálas, fehér dolog lepte el a vizet, a növényeket és mindent. Két halam beteg lett, mintha nem tudták volna használni az egyik úszójukat és hamar el is pusztultak.

Mi okozhatta ezt az akváriumban? Semmi újat nem tettem bele az utóbbi időben és eddig a halaknak sem volt semmi bajuk.


2014. jan. 1. 16:59
 1/2 Platypus ***** válasza:
Túl kicsi akvárium és hiányos szűrés a legjobb tippem így, hogy egyetlen fontos adatot sem árultál el. Ez baktériumok túlszaporodása, amit bomló szerves anyagok tömege okoz, feltételezem jól megetetted a halakat utazás előtt, és az el nem fogyasztott kaja okozta ezt. Viszont egy megfelelően felszerelt akváriumban ez nem történt volna meg, így valószínű hogy az alapfelállásban van a hiba. A lényeges kérdése: Mekkora az akvárium, mennyi hal van benne, milyen szűréssel, milyen gyakran és pontosan miket tisztítasz ki takarításkor?
2014. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a tippem,az történhetett hogy több kaját szortál be és az okozta fehér dolgot.a szürővel is problémák lehetnek.pl:kicsi a teljesitmény vagy nem ment ez idő alatt mig távol voltál
2014. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!