Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Közönséges algaevő szaporítása?

Közönséges algaevő szaporítása?

Figyelt kérdés
Rakjam külön akváriumba őket? Mik a tapasztalatok, hogy éri meg csinálni?
2014. jan. 14. 21:41
 1/2 gyuszi13 ***** válasza:

A hím könnyen megkülönböztethető a nősténytől, mert tüskés bőrkinövése van a pofája alatt, valamint fején több agancsszerű kinövés is található. Az egyik legkönnyebben szaporítható ikrázó hal, tenyésztése kezdőknek is ajánlott. Az ívási kedvet növelhetjük egy nagyobb (50%-os) vízcserével. Közös akváriumban is gyakran szaporodik. Medencéjüket úgy rendezzük be, hogy legyen benne sok barlang, amelyeket a hímek elfoglalhatnak. Ezek lehetnek kókuszdióból, cserépből vagy kövekből épített barlangok is, de használhatnunk kerámiacsöveket is, amelyeket az ilyen harcsáknak lehet venni. Ami fontos, hogy a barlang bejárata csak egy kicsivel legyen nagyobb, mint a hal. Tenyésztéshez célszerű 1 hímet és akár több nőstényt tartani. A hím kiválaszt egy megfelelő barlangot és az védelmezi a többi hímtől, valamint megpróbálja a nőstényeket becsalogatni oda. Miután a nőstény lerakja az ikrákat, a hím megtermékenyíti azokat, és utána kikelésükig őrzi és legyezgeti őket. A hím akár több nősténnyel is párosodhat egymás után. Az ikrák, melyek nagyok és narancssárga színűek, 4-5 nap múlva kelnek ki és számuk 40-50 lehet. A kishalak néhány napig még a barlangban maradnak, amíg felhasználják szikzacskójukat, ezután viszont folyamatosan biztosítani kell számukra a növényi eleségeket. A szülők nem bántják a kishalakat, ezért maradhatnak egy akváriumban.


Read more: [link]

2014. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi, ezt már én is láttam :)

konkrétan tapasztalatokra voltam kíváncsi

2014. jan. 15. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!