Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a mollymnak? (képekkel)

Mi a baja a mollymnak? (képekkel)

Figyelt kérdés
[link] kerestem a neten,de nem tudom megállapítani,hogy mi a baja.
2014. jan. 16. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem publikus a kép!
2014. jan. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Androidon meg tudtam nézni a képet, pc-n "mongoose91's images are not publicly available. "


A farka vagy le var rágva, vagy úszórothadás:

[link]

A hasa elég puffadt, az szerintem hasvízkór: [link]


A hasvízkór az egyik leggyakoribb betegség, átlag másodbetegség gyakran előzi meg ammónia mérgezés, nitrát mérgezés, vagy darakór.


A sok fizikai szennyeződésből azt gondolom alul szűrt az akvárium, vagy túletetett, visszább kellene venni a kaját, vagy kellene még egy szűrő.

Lehet még kiváltó ok a nem megfelelő akvárium karbantartás helytelen szűrőtakarítás, nem megfelelő vízcsere.


Nagyon régen volt ilyen halam, van vagy 20 éve, lehet reggel van nálam, de ez egy hím platti, de mint írtam régen volt.

2014. jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
A B.Joci által linkelt képeken egy nőstény guppi van, és úszórothadásban szenved. 99,99%-ban a rossz vízminőség okozza.
2014. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen guppi, nekem egy kaptafa a platti, guppi, nem tartok őket, elsőnek csak az első képet sikerült behozni tabon, utána bejött a többi is, azokon már nem olyan hasvízkór gyanús, de még mindig fura a has lehet vemhes akkor ha nőstény.


A többi amit írtam a vízparaméterre az helytálló.

2014. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fényképen azok a pöttyök vízbuborékok,a szűrő csinálja.Mostmár az összes halon vannak ilyen kis fehér gumó szerű pöttyök.
2014. jan. 17. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Darakór lehet, [link]


Neptun parakill, plusz ami a fenti link végén van, de ne az akváriumba kezeld őket mivel van benne réz ami baktérium ölő hatású, vödör vagy valami, és elsőnek csak a gyári dózis fele 12 csepp 5 liter vízhez,0.5 ml


Persze csak akkor ha valóban darakór! Fenti link elég részletes.


De nem fogja megoldani, nálad komoly gond van a vízminőséggel, vagy a gondozással, leihatnád mit hogy csinálsz az akvárium körül, vízcsere milyen vízzel milyen gyakran, szűrő takarítás milyen vízben, menyi idős az akvárium, mikor kerültek bele a halak, menyi hal van benne, milyen fajták, szűrő típus. Minél több infót adsz annál jobb.


Az összes el fog pusztulni különben.

2014. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!