Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Saját találmány - DIY automata...

Pendulum92 kérdése:

Saját találmány - DIY automata növénytáp adagoló?

Figyelt kérdés

Csak azért teszem itt is közzé, hátha valakinek hasznos lehet.


[link]


2014. jan. 21. 17:41
 1/8 izomszörp ***** válasza:

Gratula!


Okos ötlet! :)

Csak így tovább!!!

2014. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Esetleg valakinek valami kérdés, valamit nem ért, vagy minden tiszta?


Csak azért kérdezem, mert szeretek pontos, érthető cikkeket írni.

2014. jan. 21. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, így biztos nem marad el a tápozás, grat hozzá.


Én egy képet hiányolok a cikkből, külön csinálhattál volna egy távoli fotót amin csak a tápozó van rajta minden tartozékával, úgy áttekinthetően látható mi tartozik hozzá.

Szőnyegen vagy parkettán, nem az akva közelében, és nem közelit, úgy látszana, hogy nem is olyan bonyolult dolog ez.


Amúgy remek a cikk és az ötlet is, sanszos hogy megcsinálom én is. Köszi:)

2014. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akvakertészen láttam már hogy irkáltál róla, de nem nagyon hittem benne. Azért lehet, hogy kipróbálom!

Hány ml-t tápozol vele naponta? Nekem 5ml-re vannak belőve a tápjaim, de mivel magamnak keverem, bárakármennyire is hígíthatom, csak kíváncsi vagyok, hogy kb mennyi az optimális ennél a rendszernél.

2014. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

B.Joci:


Köszönöm a tippet, amint lehet, feltöltök egy képet magáról a rendszerről az akváriumtól távolabb, erre ténbyleg nem gondoltam. Azóta már elnyerte a végleges formáját, átláthatóbb lett, lesz értelme.



71%-os válaszoló:


Igen, az akvakertészen még az első gondolataimat közöltem, ott még nem állt össze a dolog, de már kimondhatom, hogy működik a rendszer.


Ha egy cseppet durván 0.04 ml-nek veszünk, ennek a többszöröseit lehet adagolni. Igazából nincs korlátja mennyit lehet adagolni vele, lehet úgy is, hogy 10 mp-nként essen le egy csepp, de lehet folyamatosra is engedni. A pontosság tehát a cseppek számával függ össze, tehát egész pontos.

Nagyon hígra viszont nem érdemes keverni a tápot, mert úgy több fogy egy tápozás alatt, így nő a légtér az üvegben, ami idővel rontja a pontosságot, utána kell állítani.

Ha viszont sűrűre kevered, és 1 alkalommal csak pár cseppet engedsz ki, hónapokig sem kell hozzányúlni.

2014. jan. 22. 14:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Kép pótolva ;)
2014. jan. 24. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuper így:) áttekinthető.
2014. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet grat!Kár hogy nem tudok most chromeal hozzászólni akaratam is dicsérni ott is :D
2014. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!