Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S halaim darakórosak el...

ZombyŸ kérdése:

S. O. S halaim darakórosak el mentem az állat kereskedésbe és azt mondták hogy emeljem meg a víz hőfokot 29-30 c°-ra és tegyek hozzá sót ez megtörtént?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 18:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Itt a folytatás de nem hagyott nyugodni a dolog így részletesen utána olvastam! és ma elmentem és vettem egy JBL PUNKTOL PLUS 125-öt az jó? és a kérdés az lenne hogy nekem a szűrőbe nincs aktív szén akkor így mehet a szűrő? Illetve aki használta már ezt a szert miket tapasztalt? És még azt is szeretném meg kérdezni hogy a világítást le kell- e kapcsolni mert az alkalmazási tájékoztató nem írja viszont volt olyan ahol az volt írva hogy le kell kapcsolni?.
2014. jan. 27. 18:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább a beteg halakat vedd ki egy lavórba vagy vödörbe, és itt csináld a kezelést. Jobb lett volna, ha sima metilénkéket veszel, teljesen megfelelő ez is(sőt...). Egyébként utólag vehetsz metilénkéket, pár száz forintos tétel.
2014. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden hal beteg! Akkor következöleg metilinkéket adjak nekik vagy mostmár mind1 és mehet a gyógyszer?
2014. jan. 27. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg ez is jó darakórra. Akkor vegyél ki egy vödör vizet az akváriumból és abban járasd a szűrőt. Az akváriumban minden nap 20% vizet cserélj, a gyógyszert pótold, mert a vízben lebomlik és a cserevízhez is tegyél megfelelő mennyiséget.
2014. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Adjad nekik a gyógyszert, és más forrásból is olvass utána a kezelésnek, mert még mindig nem vagy vele tisztában.

A szűrőt külön kell járatni, vagy ha nem tudod, akkor kapcsold ki.


[link]


[link]


De akár az itteni keresőbe is beírhatod, hogy darakór.

2014. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ki maradt mert nem engedtt több karakter és külső szűrőm van kikapcsoltam mert a papír csak azt írta hogy aktív szén nelegyen benne és ezért kérdeztem
2014. jan. 27. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Külön vödörben járasd, az egész kezelés alatt, (ami minimum 3 nap, de inkább 6) ez idő alatt ne etess, és majd ha vége az egész kezelésnek, és lebomlott az antibiotikum, (tehát az utolsó adaglás után 2-3 nappal) akkor lehet visszatenni a szűrőt!

Akkor tehetsz bele aktív szenet, hogy a gyógyszer bomlástermékeit kiszűrje.

Amíg külön járatod a szűrőt, addig a vödörbe, a szűrőnek add a halaknak szánt kaját.

Vagyis nem kell olyan sok, de szórjál bele halkaját minden nap egy kicsit.

2014. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!!!
2014. jan. 27. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!