Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naphal, vörösszárnyú keszeg,...

Naphal, vörösszárnyú keszeg, és bodorka megél öntözőgödörben?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha min.10 m2- es, legalább 150 cm mélységű az öntözőgödröd, akkor meg. Egyébként meg NEM és állatkínzásnak minősül.
2014. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Láttam már előző kérdésnél ezt az „öntözőgödör” dolgot, ha ez egy tető csatornájához kötődik, direktbe esővíz folyik bele, akkor abba nem él meg semmi, az eső eleje sokszor kénes, és más nemkívánatos szennyező anyagok is lehetnek benne.


Nem összekeverendő egy kerti tóval, oda nem közvetlenül a tetőről folyik a sok köbméter esővíz, egy felhőszakadás után pár centivel emelkedik csak a víz szintje.


A Gy.K legnagyobb jósa se tudná kideríteni mi a te olvasatodban az „öntözőgödör” hogy nézhet az ki nálad.

2014. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam le neki egy tó paramétereit. Esővízes lyukban nem lehet halat tartani, agybeteg ötlet. Kissé gyomorforgató.
2014. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az öntözőgödör egy olyan tó, amelyből a földművesek a termést locsolják.
2014. jan. 31. 05:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt tudtuk, azt viszont nem, hogy MEKKORA.
2014. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak a falusiakat lebecsülő városiaknak írtam. A tó kb. 5x5 m.
2014. jan. 31. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is falusi vagyok, az 1-es és 2-es válaszoló vagyok. Senki nem becsül le senkit, csak az állatkínzást sem szeretjük. Amennyiben a öntözőgödör vízmélysége nem megy 120-150 centi alá se nyáron, se télen, abban az esetben lehet benne halat tartani. Hogy pont ezeket, abban nem vagyok biztos.
2014. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha mélyebb, mint 150 cm, akkor lehet benne tartani?
2014. jan. 31. 15:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Amennyiben tiszta víze és telepítesz bele vízinövényt, ha az ökoszisztéma nem működik, akkor ne tegyél bele élőlényt. Naphalat semmiképpen, se bodorkát. Inkább menj el a természetes vízig, ha pecázni akarsz. Egy 15 nm-es tavacskából kifogni a halat egyébként sem nagy teljesítmény. Inkább röhejes.
2014. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már ifjúsági engedélyem egy tóra, csak egyik barátomat szeretném meglepni.
2014. jan. 31. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!