Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tempóba nőnek a Cyphoti...

Milyen tempóba nőnek a Cyphotilapia Gibberosa Blue Zaire Kapampák?

Figyelt kérdés
Egy 700 literes akváriumba 8 db ilyen halat tartok. Sera lemezessel, és heti 2-3 alkalommal fagyasztott artemiával és fagyasztott vörös szúnyoggal etetek. Most 4-5 cm-esek.

2014. jan. 30. 23:45
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Féléves korukig (kb 15cm) rohamosan nőnek,(itt már komolyabb kaja kell), majd kicsit lelassul a növekedés, 1 éves korukra kb 20cm, újabb lassulás kb 2 évesn ivarérettek és véglegesnek mondható a növekedés. Jobban mondva életük végéig nőnek, de már nem szembetűnően.
2014. jan. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. A komolyabb kaja alatt mit értesz? Te mit javasolsz a későbbiekben?
2014. jan. 31. 03:39
 3/9 anonim ***** válasza:
A vörös szúnyogot felejtsd el!Kinyírod vele ezeket a szép halakat.Adj nekik jó féle(hikari)húsevős kajákat artemiát krillt mysyst meg csinálhatsz házilag is nekik húsból és zöldségekből kaját(ha megnőnek kénytelen leszel mert a gatyád rámegy egy 30-35centis hal etetésére is nem 8ére mert azok naponta táblaszámra ennék a fagyit)
2014. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod apajatszik.

Nem is adok akkor nekik többet a vörös szúnyogból (amúgy az miért rossz nekik?)

Van még itthon artemia is, majd holnap kapnak abból.

Ilyen házilag készített fagyasztottat, hogy tudok csinálni? Van esetleg valami spéci recepted, vagy tudsz linkelni valami hasznosat? Akár többféle is érdekelne, hogy minél változatosabbra tudjam nekik csinálni az étrendjüket. A házilag készítettet már 4-5 cm-es méretben is kaphatják, ha elég apróra csinálom?

És egy utolsó kérdés: Mondták nekem, hogy ne etessek olyan kajával amiben sok a fehérje, főleg ameddig kicsik, viszont ennek pont az ellenkezőjét olvastam.. Melyik az igaz?

2014. jan. 31. 21:09
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem felesleges csökkenteni a fehérjét inkább tarts 1-1 koplaló napot. Egy két fagyi az etetéshez. Karmeks: gammorus, garnéla, kryll, Malawi-mix. Ezen kívűl mehetnek a sügértápok, élő és fagyasztott kishalak. Marhaszívből zöldségekből kitűnő kaját csinálhatsz. A szívet nagyobb darabokra felvágod és kiáztatod, a zsírt és az ereket eltávolítod, ha tiszta, lefagyasztod, majd fagyott állapotban lereszeled sajtreszelővel, nagyobb halaknál durvábbal. A zöldségeket felaprítod és leforrázod, vagy félig főzöd (cukkini,répa, tök, alma, spenót,stb) ha kihűlt összekevered a szívvel ,algát is keverhetsz hozzá, porciózod és visszafagyasztod. A porció mérete a halak méretétől függ és egy kicsit a szív legyen túlsúlyban. Én nagyobb szemű gyógyszertartóba szoktam tenni, így annyi tablettát veszek ki egyszerre amennyi kell. Később már ha nagyok gyúrj golyókat és úgy fagyaszd le. Az összetétel természetesen változhat, vagy akár tisztán a szívet is adhatod. Később már nagyon sokat esznek nem fogod győzni gyári cuccokkal, akkor jól jön ez a recept, mehet nekik a halhús is felaprítva a máj is jó de az nagyon szennyezi a vizet, viszont jó a giliszta, ha tudsz szedni. Én planktont is szoktam gyülyteni, hálóval, ezt vagy szárítom, vagy fagyasztom. Amiből csak tudsz tarts otthon és felváltva etess táppal és nyerssel heti 1 koplalónap, nagyobb korban 2. Amíg kicsik naponta 2 alkalommal etess, később elég egyszer is, de ezt a te meglátásodra bíznám. Sok sikert ezekhez a gyönyörű halakhoz.
2014. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy a szívmixet gyúródeszkán ki is nyújthatod és fóliába téve lefagyaszthatod, ez esetben akkora darabokat törsz, amekkora éppen kell.
2014. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a 80%os válaszolónak!Amúgy nekem nincsen receptem mivel sajnos nincs elég nagy aksim nekik :/ amúgy a vörösszúnyog semmilyen halnak sem jó ert van a végén egy kis kampó amitől bélgyulladást kaphatnak az átlag halaknál ez nem baj de az afrikai sügerek hatványozottan érzékenyek erre.
2014. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. A házilag készíthető kaját meg is próbálom már most nekik pici adagokba adni, heti 2 max 3 alkalommal, a vörös szúnyog meg már a kukában.
2014. febr. 3. 10:34
 9/9 Takács Ernő2 válasza:

Sziasztok. E sorokat ha valaki olvassa , blue zaire kapampákat keresek. 8-10 db 5 centiseket.Tud valaki????

Üdv Ernő

2015. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!