Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy kisebb akváriumo...

2A0g0i1 kérdése:

Szeretnék egy kisebb akváriumot olyan 1méter hosszut. Szerintetek milyen halakat rakjak bele? Az a lényrg hogy kne kelljen legvegöztető meg meg más ilyen múszer és hogy ne legfyen túl drága

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szűrő mindenképpen kell bele, legjobb a külső. Fűtő csak trópusi halaknak kell. Ha megvan legalább 180-200 literes, akkor mehet bele aranyhal, nekik csak szűrő kell(nem a legolcsóbb, de feltétlenül szükséges). Ha van 22 fok a szobában, az még jó neonhalaknak, mondjuk egy 15-20-as csapat nagyon jól mutat. Növénynek anubiasokat ajánlok, mert strapabíróak, kevés fénnyel is elvannak. Vízcserét mindig csinálj hetente, a szűrőt havonta takarítsd leszívott akváriumvízben. A halak érkezése előtt 3 hétig járasd üresen az akváriumot, hogy a hasznos bacik megtelepedjenek a szűrődben.
2014. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már így állsz hozzá, hagyd az egészet... :D
2014. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Használt dolgokból lehet már "olcsón" is kihozni egy szép kis akváriumot.

Számoljunk...

- HASZNÁLT 160-180 L-es akvárium min 10000 Ft

- HASZNÁLT szűrő (mondjuk egy eheim 2217 külső szűrő) 15000 Ft

- új világítás (min 2 neon cső) 5000 Ft

- betelepítés (halak, növények, kavics stb..) 10000 Ft

Ez indulásnál kb 40-50ezer ft.

+ havonta számolhatsz szerintem egy 3000 Ft-os rezsi emelkedéssel+kaja stb.


Szűrővel nem érdemes spórolni, mert minél jobb a szűrő annál kevesebb az akváriummal a gond! Világíttassál sem érdemes spórolni, mert kell a növényeknek és a halaknak is.


NEM OLCSÓ DE NAGYON SZÉP!

Ajánlani tudom neked ezt: [link]


ha kérdésed van írj bártan!

2014. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vn meég abóll, amyt itál, hagfyyál nekem is
2014. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokát. Sokat segítettek
2014. febr. 15. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:

használt akvárium... nem biztos, hogy megvenném, max ismerőstől, ahol tudom a medence előéletét.


használt szűrő... egy ekkora, egyáltalán nem kis aksiba külsőszűrő alapból elengedhetetlen. na használtan azt még ismerőstől is csak megfontolva. kevés olyan akvarista van, aki nem strapál egy jó drága külső szűrőt egészen addig, amíg a teljesítménye olyan látványosan nem csökken, hogy megérik a cserére. akkor viszont minek vennék én olyat? csak mert működőképes? attól már nem jó. max ajándékba. de fizetni nem fizetnék érte.


fűtő pedig igenis nem árt ha van, már csak a biztonság kedvéért is, még ha szobahőmérsékletű lesz az aksi, akkor is. na, abból még csakcsak megéri a használt, mert ha kifogástalanul működik, akkor nincs vele baj.


az akvarisztika nem az a "sport", ahol megúszom olcsón a dolgot. egy akváriumot megépíteni, berendezni, elindítani horribilis költség a későbbi működtetéshez képest. így az elején kell (és érdemes) jó mélyen a zsebbe nyúlni, még fél évet, vagy többet ráspórolni, és utána marad a relatíve kisebb fenntartási költség, és a gyönyörködés.


de ha pl. a szűrőn spórolok, akkor mindkettő elmarad, mert: pusztulnak a halak, vagy veszek újat plusz pénzen, vagy veszek új szűrőt pluszpénzen, vagy nem folytatom az akvarizálást és kidobom az akváriumomat, s vele együtt az addigi egész befektetésemet.


hidd el, az elején nem szabad spórolni a cuccokon, mert később garantáltan megbosszulja magát. saját magam bőséges példájából tudom. jó ideje az a jelszavam, hogy nem vagyok én olyan gazdag, hogy az olcsót megengedhetném magamnak. remélem egyértelmű, hogy miért...

2014. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!