Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a halért?

Boreász kérdése:

Mit tegyek a halért?

Figyelt kérdés

sziasztok

Én egy állatimádó lány vagyok. Az anyukámnak volt sok állata,az apukám csak horgászott,de állatokat nem akart.

Most egy panelban lakunk. 4 éves korom óta rajongok az állatokért. Először hörcsögöt akartam de a szüleim találtak kifogást,hogy túl büdös.

Aztán szobakutyát de az tényleg nem lett volna jó az állatnak,mivel nem vagyunk sokat itthon.

Aztán teknőst,arra azt mondták,hogy nem akarnak állatot a lakásba.

Pedig nekem az állat minden vágyam.

Na és most halat szeretnék. Elő is adtam a kívánságom. Járok zongorázni,hát elzongoráztam az összes zenémet.

Vettem nekik csokit.

Majd mondtam,hogy nagyon szeretnék halat.

Még levelet is írtam,hogy karikázzák be,hogy igen vagy nem.

Nemet karikáztak.

Mondtam,hogy írják oda,hogy miért.

Azt mondták,hogy mert a szűrőnek be kell kapcsolva lennie,és ahhoz áram kell. Az áram pedig bármikor kicsaphat.

Mi pedig nem lennénk otthon.

A halak elpusztulnának,a lakás leégne.

Ezt mondták.

Mit tegyek? Bármit megtennék egy halért.(már ki is néztem az akváriumot,a szűrőt,és a halat. )



2014. febr. 15. 13:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kérlek küldjetek jó válaszokat nagyon szeretnék halat.
2014. febr. 15. 13:40
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak a rossz szűrő vagy akármi tud zárlatot csinálni! Hány éves vagy? Tudod e egyedül takarítani, gondozni? Mekkora akváriumot néztél ki?
2014. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

12

Tudom gondozni. Mamánál voltak halak,én gondoztam őket.

Pár hónap múlva elpusztultak,mert mama nem gondozta az akváriumot. Én pedig nem lakok közel mamához.

Fél évemte megyek hozzá.

Értek a halakhoz.

112-eset ha jól emlékszem. De nem biztos.

2014. febr. 15. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:

"A halak elpusztulnának,a lakás leégne."


A halak nem pusztulnak el olyan gyorsan, marad jócskán hasznos baktérium a vízben ajzatóban.


A lakás nem tud leégni egy szűrőtől pláne hogy vízbe van.


Viszont le tud égni ha egy összetett elektronikával felszerelt berendezés bedugva marad, ezzel az erővel teljes áramtalanítás, gázcsap, vízcsap elzárás mert csőrepedés lehet, az utcán meg elüthet egy autó, ránk szakad viharban a magasfeszültségű vezeték stb


Szerintem minden veszélyesebb egy lakásban illetve a környékén mint egy műgyanta tömb ami teljesen vízhatlan (a szűrő félépítése)

2014. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

B.Joci teljesen igazad van. Nem úgy értettem,hogy én azt gomdolom,hogy leégne a lakás.

Ezt a szüleim mondták.

Nem értek velük egyet.

2014. febr. 15. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:

A szüleidre értettem nem rád, ez részükről egy kifogás, sok szülő tart az új dolgoktól, változástól, napi rutin felborulásától.


Néha csak számokkal lehet őket meg győzni.


Itt egy kalkulátor : [link]


Sokan megijednek menyibe kerül egy akvárium egy hónapban.


Mondjuk föntről lefelé, balról jobbra haladva írd be ezeket a számokat: 44 6 35 2 15 10


480 ft jön ki, ez egy szabvány 54 literes havi költsége.

2014. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kérek szépen. Még válaszokat. Arra,hogy hogyan kérjemőket
2014. febr. 15. 14:23
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ B.Joci de tudnál segïteni,hogy hogy kérjem meg őket. Van egy olyan ötletem hogy megszerzem a szűrő árát. Van ötleted?
2014. febr. 15. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudod őket megkérni, én egy harmincon túli család apa vagyok, jelenleg munkaidőben, van 2 lányom egyik fiatalabb másik idősebb mint te, nem engedtem soha nekik állatot aminél nem voltam biztos hogy én is szeretném, ha megunják vállalom a gondozást. (tengeri malac, arany hörcsög, papagáj stb)


Egy megoldás létezik a számodra szerintem, kezd kicsiben és csak a környezettel.


Spájz 5 literes vagy akármilyen dunctos üveg, üveg tál.

Keresgélj köveket az aljára, a spórolt pénzedből vegyél egy kis cserepes növényt a vízbe, vegyél egy neptun növénytápsót a növénynek, tedd ki az ablakba hogy érje napfény.


Ha látják a szüleid hogy kínlódsz lehet engednek, sokat olvass a témával kapcsolatban addig is, a szülőket ismerve meglepnek előbb utóbb egy akvárium szettel ha nagyon kínlódsz, de előbb bizonyítsd hogy tudod nevelni az üvegben a kis növényt, tisztán tudod tartani.


Én 90%ban elutasítottam a gyerekeim ötleteit elsőre mindig, ha hosszú ideig akarták, kitartottak mellette akkor engedettem, de ahhoz bizonyítani kell hogy nem csak fellángolás, példa utoljára kapott a család egy csivavát.

2014. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

csivavát? :)

ti is panelba laktok?

2014. febr. 15. 15:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!