Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítséget szertnék kérni...

Segítséget szertnék kérni mindent ellep az ecsetalga. Mit tegyek? Benőtte a növényeket, aljzatot, hátteret, üveget. Van valami vegyszer vagy hal ami kiírtaná? Hol tudok ilyeneket beszerezni? Sajna nálunk elég gyenge a díszállat kereskedés.

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hali.A sziámi ormányos márna szereti az ecsetalgát.Nálad arany élete lenne:)
2014. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ecset alga az szívós, vegyszert ne használj, csak eseti kezelés, növényeknek is árthat, az akva tele lesz bomló algával, több algád lehet vegyszer után mint előtte.


Volt nemrég egy kérdés olvasd végig hátha segít.


Ha belepte a hátfalat mindent akkor kipakolod az akvát halak vödörbe, másikba a szűrő megy akvárium vízben hipós vízzel átmosod, ha 3d hátfal van akkor passz.


Ezt olvasd végig: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
sajnos beépített 3d háttér fixen beragasztva. megpróbálok pár halat venni bele. hol kapok ilyen algázót? 2 ancym van de azok nem algáznak nekem legalább is ecsetalgát nem.
2014. febr. 15. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Hol kapsz azt nem tudom.Nálunk néha lehet,de néha összekeverik a repülő rókával ami egyáltalán nem eszi az ecsetalgát.
2014. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sziámi ormányos márnát én is írtam ha végig olvastad a fentebbi linket ott javasoltam a sorstársadnak.


Javai mohával nem megy, ha van benn azt az ecset alga elé sorolja a táplálékok között lerágják a rügyeket.


15cm-es csapathal, ha ilyen drasztikus az algásodás akkor vízparaméter probléma van amin a sziámi mivel naponta 4-5 órát eszik csak ront, ha nem kap enni megeszi a növényeket, zöldséggel szoktam őket etetni akkor adnak pici sanszot a javainak meg az apró szálas növényeknek.

http://www.youtube.com/watch?v=mgMmjGoQZwo


A fenti linkbe leírt tippek előbb, ha van 120-150 liter az akva és fedett akkor lehet sziámi ha annyira sok az alga akkor ő sem fogja tudni megenni, beleunnak és jönnek a növények.

2014. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Én sem tudok mást mondani,B.Joci tökéletesen leírt minden lehetőséget, az okot kell megszüntetni és utána jöhet a többi praktika. Talán a félelmetes gyorsasággal burjánzó tüskéshínár telepítését megemlíteném az algák kiszorítására, de csak azután, hogy rendbe tettél mindent amit csak tudtál.
2014. febr. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!