Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Indítani készülök egy akvárium...

Indítani készülök egy akváriumot, a szűrő megy folyamatosan és azt vettem észre, hogy a belseje, a szivacs eléggé nyálkás, ez a baktériumok megtelepedését jelezné?

Figyelt kérdés
Ez normális? Vagy miért nyálkás? Milyen egy szűrő belseje, ha megtelepedtek benne a baktériumok? Nyilván nem lehet őket látni, de van valami ismertetőjel amiről ezt meglehet tudni? előre is köszi a válaszokat!

2014. febr. 19. 04:40
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A szivacson és a szűrő belsejében mindenféle élő és rothadó cucc megtalálható, bacik, élő és elhalt algák, növényi és állati korhadékok, vagyis mulm. A sikamlós tapintás, algák és baktériumtelepek jelenlétére utal. Nyugodtan vedd ki a szűrőt és szívj le az akváriumvízből pár liternyit és ebben a vízben nyomkodd ki a szivacsot, a házat elsikálhatod rendesen, pótold a vizet tisztával és mehet vissza a szűrő, tegyél bele egy csipetnyi halkaját és járasd tovább. Mennyi ideje járatod? Igazából csak ammónia, vagy nitráttesztekkel lehetne kimutatni a jelenlétüket, de egy belső szűrő szivacsán ennyi sohasem fog képződni, ott a talajban élő bacik és a növények végzik a munka javát és természetesen a heti részleges vízcserék.
2014. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták nehéz beazonosítani, ha kellő menyiségbe van szennyezve a víz akkor picit könnyebb a dolog, például én 2 hete indítottam egy akvát, minden nap szórtam be szárított szúnyoglárvát egy teáskanálnyit, két nap alatt nagyon szúrós szaga lett a víznek, kesernyés szag, hasonló mint az epének, vagy amikor halat pucol valaki, étkezési halat ha veszel akkor érezni a hentesnél.


Betettem egy érett 6 hónapja működő szűrőt plusz baktérium kultúrát, egy hét alatt elmúlt a szag, komposzt illat lett helyette, ázott virágföldre hasonlít.


Baktérium kultúra nem kell amúgy, a szennyezés viszont fontos, rengetegen járatják 30 napig üresen, jönnek a halak és el is pusztulnak ammónia mérgezésben, az ok nem volt elég felkészült az akva a terhelésre vagy túl lett telepítve, egyszerre sok haj jött, ilyenkor is lehet némi ammónia szag.

2014. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Bizony-bizony, az az akvarista aki tudja használni az orrát, azonnal észreveszi, ha valami gond van a vízzel. Többet elárul a víz állapotáról a "szaga" bármelyik víztesztnél.:D SN
2014. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!