Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég ez a fajta tápozás egy...

Elég ez a fajta tápozás egy növényes akvárium részére?

Figyelt kérdés

Green Aqua macro+micro+easy carbo


www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-noveny-wellness-csomag-1000ml-kedvezmennyel.html



#akvárium #növénytápozás
2014. febr. 22. 17:21
 1/5 Platypus ***** válasza:
Ez a tápozás csúcsra járatott, fényözönben úszó és CO2-vel ellátott akváriumokhoz való. Ehhez maximálisan meg is felel. Viszont ha a feltételeket nem tudod biztosítani, jobban jársz egy gyengébb tápozással.
2014. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezek kozul mindet tudom bizrositani!

es amugy akkor e melle ne is tapozzak massal?

2014. febr. 22. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani mi elég mi nem, egy akváriumba ha nitrátot adsz, minél előbb el kell tüntetni különben algásodáshoz vezet. Ha erős fény van gyorsabban nőnek a növények de vele együtt az algák is, ezért kell co2, a növények gyorsabban vegyék fel a nitrátot mint az algák, élre legyen járatva a növekedési ütem.


A növények között van nitrát igényes, van kálium igényes, a G. A macróban felesbe van, így 100%, hogy nem jó.

Túl szokták tápozni hogy legyen elég mindkét fő elemből, ne legyen hiánytünet. A harmadik fő elem a foszfor, belőle nem sok kell a nitráthoz és a káliumhoz képest.


Hasznos még a nitrát teszt, meg tudod állapítani kell vagy nem nitrát a vízbe.


Ha jó matekos vagy tudsz külön adni káliumot, így nem kell túl tápozni ha elég a nitrát a kálium véget.


Példa: [link]


Adagot ne kérdezd, nem tudom az összetételét, nekem 25kg zsákban van otthon, a kilogrammonkénti százalékos összetételből visszaszámolva 60gramm/liter dózisban adva, 3 deciliter adagokat készítek, ebből 1ml/25 liter akváriumvízhez a napi dózis.

2014. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

A GA tápok gyári adagolása is egyfajta túltápozás, az EI rendszernek ez a lényege. Gyakorlatilag minden tápanyagból annyi kerül a vízbe, hogy semmiféle hiány nem alakulhat ki. A mennyiségeket meg a heti 50% vízcsere tartja kontroll alatt. A gyári, EI adagolás mellé semmiféle más folyékony táp nem szükséges. Ez egy nagyon jól bevált rendszer, csak megvan az ára pénzben meg időben is.



Nem EI szerinti tápozáshoz viszont már elég zűrösek ezek a tápok, olyankor valóban elkel a kiegészítés, meg csökkentett adagban érdemes adni. De szerintem ha már nem EI, akkor sokkal biztosabb valami más tápot választani, ami eleve illik az adott tápozási rendszerhez.

2014. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lassan másfél éve ezt a hármast használom.

Akkor sem volt gond, amikor co2 nélkül ment az aki, 0.8 W/l T5 világítással, és akkor is az előírásnak megfelelő adagot adtam.

Most már nagynyomású co2 van, + a fényerő is több, és tökéletesen megfelel most is. Nincs alga, nincsenek hiánytünetek a növényeken.

2014. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!