Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba mekkora...

60 literes akváriumba mekkora külső szűrőt ajánlanátok? 600 l/h, vagy 700 l/h? Attól félek, hogy a nagyobbtól félni fognak a halak, vagy nagy áramot csinál. Meg hogy egyáltalán a csövek beférnek-e? Szerintetek elég a 600 l/h?

Figyelt kérdés
Van benne 6 neonhal, 3 kolibrihal, 2 molly (tudom-tudom..., de örököltem őket, nem volt kedvem túladni rajtuk)
2014. febr. 26. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
egy eheim 2213-as bőven elég bele!
2014. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pendulum92 ***** válasza:
Bőven jó a 700 l/h, zárt külső esetén(gyáriak) a szűrőanyag gyengít az áramláson. Ha még úg is erős, esőztetővel is lehet gyengíteni rajta.
2014. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bubuc ***** válasza:
Én 700L/h-s Tetra EX700-at vettem pár hónapja 64 lityis akiba, nem bántam meg. Túlszűrt akvárium nincs, az áramlást meg tudod szabályozni esőztetővel, a töltettel (nekem van benne másfél liter Siporax, egy liter resun kerámiagyűrű, a felső polcon perlonvatta, alatta pedig 100g Purigen) illetve a ki és befolyó csapjaival is tudsz játszadozni.
2014. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én is a Tetra ex-ekkel szemezgetek. Egyébként zárt az aksim, ezek a csövek vajon elférnek a tetőn lévő nyíláskiváltásokba? Van valakinek így beszerelve?
2014. febr. 26. 14:52
 5/10 Bubuc ***** válasza:
Nem bánod meg, az ex700 nagyon hatékony (mechanikai+biológiai töltettel, ezek nélkül gyakorlatilag csak van, de minek?), és hangtalanul végzi a dolgát. Nálam voltak előtte algásodás problémák (ecsetalga, meg valami takonyszerű gusztustalanság az anubiasomon), ez szinte teljesen megszűnt, a vízparaméterek kiválóak, a Purigen pedig egy nap alatt megszüntette a vasfa miatti teaszínű vizet, olyan most a vízoszlop, mint ha nem is lenne, benne víz, a halak pedig a levegőben lebegnének:)
2014. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bubuc ***** válasza:
Ja, szintén gyári tetőm van, én nem tököltem, forrasztópákával vágtam a kifolyó és a befolyó ágnak egy kis rést a tető oldalába.
2014. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, ilyet szeretnék akkor én is:)
2014. febr. 26. 15:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb, annál jobb. ;)
2014. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Gyártója váltogatja, mennyi az elég. Egy tetrából bőven elkel a 700-as, eheimből viszont ekkora cunamit csinálna. A tetra üresjáratban számolja a vízforgatást, az eheim használat közben reális feltételekkel.
2014. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Szűrőtípustól is függ. A Tetra 700-asa is elég izmos, abból elég a 600-as is, de mivel minimális az árbeli különbség, a 700-ba éri meg befektetni.
2014. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!