Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kezdett hirtelen ömleni...

Miért kezdett hirtelen ömleni a víz az új akváriumból?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok, sokat kell még tanulnom. Az történt, hogy vettem egy 35L-es akksit (egyenes falú téglatest) Beleraktuk a kavicsokat (persze kimosva) aztán a növényeket és elkezdtük feltölteni vízzel szép lassan...konkrétan bögrével hordtam bele a vizet. Mikor már "tele" volt (kb 7-8cm-re volt a tetejétől a vízszint, hirtelen észrevettük, hogy csepeg a víz az asztalról, majd pár perc múlva elkezdett elég rendesen folyni belőle. Nem látszott, hogy előzőleg repedt lett volna, mit csinálhattam rosszul? A felület amin volt egyenes, ez biztos. Ma viszem vissza az üzletbe...bár utólag vettük észre, hogy blokkot nem kaptunk. Szerintetek miért kezdett elé folyni a víz?

2014. márc. 1. 07:23
1 2 3
 1/24 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg nem akváriumot kaptál, hanem terráriumot. Vékonyabb üveg, gyengébb ragasztás, nem bírta a víz súlyát.
2014. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az akvárium alsó üvege köré van ragasztva a 4 oldal üveg, előfordul, hogy nincs egy szintbe teljesen, ennek kiküszöbölésére van a polifoam. De olyan is van hogy a látszólag egyenes asztal lapba mégis van egy pici csavarodás ez ellen is hatásos a polifoam.


Lényegében a rugalmas emlékező hab alátét kötelező. Minden asztal, állvány, hozzá idomul a padlóhoz ha kellő súly van rajta, ezt a tekeredést az akvárium ragasztása nem tudja követni.

2014. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Józsi21 válasza:

Bocs hogy beleszólok,de az üvegnél olyan hogy teljesen sík nem létezik,nyomás alatt semmilyen egyenetlenséget nem tolerál,rögtön hasad.Ajánlom hogy vegyél hozzá nikecellt,vagy valamilyen vastag kartonlapot.

Vágd alá így elkerülheted az üveg törését.

2014. márc. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy mire kimostuk és minden kavicsot kiszedtünk, észrevettük, hogy átlósan végigrepedt az alja. Ha nem cserélik ki, akkor hogyan javítsam meg? Sziloplaszt mehet bele?
2014. márc. 1. 08:42
 5/24 anonim ***** válasza:
Dobd a kukába, vagy az alját cseréld ki. Én biztos nem használnék egy repedt üvegeset... Bármikor elkezdhet később ereszteni.
2014. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha végig repedt kuka, az alsó üveg felel azért hogy a 4 oldalfal ne tekeredjen, újra lehet ragasztani ha van kellő rutin.


Cserélni nem cserélik ki, nem ragasztási hiba, nem tettél alá alátétet azért tört el.

Ha faggattad az eladót, hogy kell beüzemelni és nem mondta javasolta az alátétet, akkor egy próbát megér.

Van minden boltnak üvegese akinek a boltban sérült akvákat visszaküldik és kipofozza őket, bár az alsó üvegért húzzák a szájukat, az oldal üveg 5 perces művelet, az alsónál teljesen szét kell szedni.

2014. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Platypus ***** válasza:
Hát, ez tényleg a te hibád volt. Ráadásul blokk nélkül semmi jogalapod sincs reklamálni. Újat venni szerintem egyszerűbb mint megjavíttatni. A töröttben meg lehet paradicsompalántákat nevelni.
2014. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egy próbát megér, remélem kicserélik, ha nem, akkor muszáj lesz vennem egy újat, amit talán még meg is teszek. Polofoamot teszek alá mindenképp. Köszönöm a segítséget!
2014. márc. 1. 09:52
 9/24 A kérdező kommentje:
*talán még ma
2014. márc. 1. 10:03
 10/24 anonim ***** válasza:
Fuhh basszus én se használok semmit most jöttem rá még megvan mind2 aksi :D Most már fogok.
2014. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!