Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan óvjam meg a garnéláimat...

Hogyan óvjam meg a garnéláimat a planáriáktól meg azoktól az ugráló féregszerűségektől?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettem őket észre, miközben kerestem a újszülött garnikat. Eléggé megilyedtem, mert sokan voltak az aksi oldalán. Azért ne tüntek fel, mert még nem érkezett meg a világítás, amit rendeltem. Erre azt gondoltam, hogy beteszek két otocinclust, először neont akartam, mert olvastam, hogy ők felnyalják, de gondolom azok megeszik a kicsi garnikat is. Reggelre már kevesebben voltak, este pedig végeztem egy nagyobb vízcserét. Minden alakulóban volt, de tegnap este meghalt az egyik fiatalabb sakura garnim. Ő most a planáriák áldozata lett, vagy a nagyobb víz cseréjé? És az otocinclusok meddig maradhatnak a 11 literes aksibnan?

2014. márc. 3. 08:40
 1/6 Platypus ***** válasza:

A planáriák konkrétan ragadozók, az áldozatukat úgy kapják szét ahogy az oroszlánok a zebrát. Nem azonosítatlan elhullásokat okoznak.

Az elhullás inkább a túl erős vízcsere miatt lehetett. A planáriák nem lettek a vízcserétől kevesebben, csak elbújtak a talajba. 11 liter nem alkalmas haltartásra, az Otocinclus pedig érzékeny hal így különösen nem jó neki.

2014. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30 liternél kevesebb űrtaltalmú akváriumban TILOS állatot tartani, tövénysértést követsz el, mellesleg állatokat kínzol.
2014. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, azok nem laknak ott, csak most beraktam őket, hogy dolgozzanak. Amúgy nem is mutatnak jól egy olyan kicsi aksiban, de úgy gondoltam, hátha segítenek gyilkolászni.
2014. márc. 4. 07:28
 4/6 A kérdező kommentje:
De nincs is talajom, azaz van, de még nem jött meg a világítás, amit rendeltem, így még nem tudom berendezni.
2014. márc. 4. 07:31
 5/6 Platypus ***** válasza:
Szóval egy félig sem berendezett akváriumban vannak a garnéláid. A garnélád mérgezésben pusztult el, ammónia vagy nitrit által, mivel a biológiai lebontás még nem lehet túl stabil az akváriumban.Még akkor sem, ha bejáratott szűrőt raktál át egy másik akváriumból.
2014. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha átrendezem az aksit, akkor ki lehet küszöbölni a planáriákat? Kb két nap múlva érkezik a világításom, azon kívül minden meg van véve.
2014. márc. 4. 09:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!