Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrőbacik, segítség!?

Szűrőbacik, segítség!?

Figyelt kérdés

Tegnap este volt egy kis nyűg az akváriummal, ezért a szűrőt kivettem, és egy vödörbe járattam, hogy ne pusztuljanak el a bacik.

Most hogy hazajöttem, látom, hogy valamiért leállt a motorja a szűrőnek. Nem tudom, mennyi ideje van állva, de reggel óta legalább. Az is lehet, hogy még az este megállt, reggel nem néztem rá.


Kérdés, hogy most mit csináljak. Motor van, újra rá tudnám kötni az akváriumra, de félek, belemosódna a sok döglött baci és rosszabb lenne a helyzet.

Holnap tudok venni majd bacikultúrát, azzal majd beoltom a szűrőt, de előtte valahogy gondolom csak mossam át, nem?


Elég nagy az akvárium, simán kibírja szűrő nélkül holnap is szerintem, inkább magukért a bacikért aggódom.

Ma akartam csinálni egy nagyobb vízcserét, de lehet így holnapra hagyom.


Szóval valami ötletetek van, mit tehetnék még esetleg vagy ilyesmi?


2014. márc. 4. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Én átmosnám akváriumvízzel a szűrőanyagot, aztán visszakötném a szűrőt az akváriumba. Bacikultúrát rakhatod később is, de ha nem raksz, akkor is újra be fog állni a szűrőd, csak később.
2014. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szűrőben nem az elpusztult baktériumoktól kell tartani hanem a hulladéktól, mulm-tól, annak elég fura szaga lesz ilyenkor, oxigén dús víz híján gyorsan rothad.


Mosd ki akva vízben ahogy előttem írták, a vízben, talajban is van baktérium, magától is helyre áll a biológia, ha élő vagy fagyasztott kajával etetsz akkor abból kevesebbet pár napig, nagy a fehérje tartalma, jobban terheli a vizet.


Nagy akvát írtál, ha nincs túlzsúfolva nem lesz probléma, ha biztosra akarsz menni baktérium kultúra, a lávaköves sera nitrivec nálam már vizsgázott.

2014. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!