Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó azelrendezés?

Szerintetek jó azelrendezés?

Figyelt kérdés
Most rendeztem be ezt az akváriumot és azt szeretném kérdezni hogy alga nékül jól nézne-e ki.15L-ES az akvárium 11w-os világítás van és a szűrő az ilyen lesz: [link] kívül használok easy carbo-t és macro micro tápokat is.Hogyan tudnám eltávolítani a barna algát?
2014. márc. 4. 19:09
 1/7 A kérdező kommentje:

pár kép utólag:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 4. 19:14
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

alga evő hal?

esetleg almacsiga? valamennyit azis eltakarít :)

vagy kiszedsz belőle mindent kivéve azokat a dolgokat amin alga van.

Ha kavicson van alga akkor rakd bele egy tálba és sósavval mosd át! Csak utánna alaposan öblítsd ki!

2014. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

algaevő hal nem mehet 15 literbe, almacsiga nem takarít el semennyit.

zebracsigát rakj bele, de túl sok a világítás, ezért jöhetett elő.

2014. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de őszinte leszek:

Szerintem kezd elölről. Nem szép az akváriumod, sőt.

Nagyon ronda az aljzat, ha tudsz fordíts rá 1-2 ezer forintot valami szép, minőségi aljzatra, teljesen más lesz a végeredmény. Mindenképpen tegyél háttérképet az akvárium mögé, ha mást nem, egy fekete kartont.

A növények ültetésénél figyelj arra, hogy a kisnövésűek kerüljenek elölre, a nagyok hátra, és minden harmonikus kompozícióban áljon.

A talajt hátulról előre lejtesd, tehát hátul magasabban legyen, elöl pedig egészen alacsonyan.

Nézegess képeket a neten, nagyon sokat lehet belőlük tanulni.


Ilyen pici aksiba ne tegyél halat, azt csak 30 litertől szabad, valóban inkább csigát válassz, a zebracsigu azért is jó döntés, mert édesvízben nem szaporodik. (Ilyen még a süncsiga is, egyébként)


Úgyhogy, most kiveheted a növényeket, kézzel lemoshatod az algát, legalább ez megoldódik.:)


Jó szívvel írtam, amit írtam, ne bántásnak vedd.

2014. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Őszinte válaszokat vártam és meg is kaptam.Nem bántottál meg mert tudom hogy még nagyon kezdő vagyok ebben a témában.Köszi az őszinte tanácsot!!
2014. márc. 5. 12:55
 6/7 A kérdező kommentje:

Ilyen aljzat jó lenne?1: [link]

2: [link]

2014. márc. 5. 12:57
 7/7 A kérdező kommentje:

növényekre pl ilyenre gondoltam.1: [link]

2: [link]

2014. márc. 5. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!