Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélásnak ez milyen?

Garnélásnak ez milyen?

Figyelt kérdés

Három hete raktam össze, a fa kikerült, nagyon színezett.

14 liter, 13 watt pilács, 2 tubus pillanat ragasztó, bazalt kövek, ecetezett, főzött, rostált sóder.

30 darab érett siporax karika, érett víz, szivacs szűrő.


Ragasztott gömb moha, javai moha, tavi tündér hínár, H.m.


Lakók : 6 darab red cerry, beszorult 10 csiga.

Vízcsere heti 5 liter.

Tápozás heti 5 csepp profito, 5 csepp Aquatic Nature Aqua Plant


10.000ft volt a keret, pont belefért, 7/L ajándéka lett.


[link]



2014. márc. 4. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszetős kis aksi :D Én szeretném egy garni helyébe :D
2014. márc. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szép. Egy piciség, nekem hiányzik a lejtetés.
2014. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
Most nagyon szép, de az előtér növényei elfogják takarni idővel a szép hátsó dekorációt. Az előtérbe én alacsonyabb növésű takaró növényt választanék. Ha kiázott rendesen a fa tedd vissza mert szerintem nagyon jól mutatott. Gratulálok igazén szép munka.
2014. márc. 5. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a dicséreteket:)


A garnikat bal oldalon a szivacs szűrő mellett etetem, reggel már rohannak oda, ha lemezest kapnak azt is két ujjal a víz alá merítem úgy engedem el, mindig ugyanoda esik.

Amíg esznek tudok alakítani rajta, esetleg metszeni, nem hatja meg őket, a fa 3 éve ázik, mopani vasfa, a ph értéket is vitte lefelé, ma lehet nézek kisebb red moort.


Nem akartam hozzá nyúlni nagyon, mostanra beérett rendesen a garnik azonnal belekerültek 3 hete, vedlenek folyamatosan, bélpoklos gárda, lehet alakitok egy kicsit rajta.

Eddig semmi nem volt vele csinálva a fa kivételén kívül, egyszer tarlóra metszettem a tündér hínárt, két hetente azt muszáj.

2014. márc. 5. 05:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Vizesen lehet ragasztani a növényeket?
2014. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kicsit átrendeztem, kapott fákat, szint különbséget.


A garnikat nem hatotta meg a matatás, ettek közbe a bal oldalon.

[link]


....................


"Vizesen lehet ragasztani a növényeket?"


Száraz kő, száraz fa, rá a pillanat ragasztó, rá vizes moha, azonnal megköt, víz alá meríted, áztatod fél órát és mehet az akvába.

2014. márc. 5. 17:51
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem irtok semmit, ennyire elszúrtam ? :(


Csináljam vissza?


Videón ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=C38sA9uy-4k


Valami kard füvet tetettem be a jobb oldalra, pár nap alatt már meg is indult.

2014. márc. 10. 21:11
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Á dehogy, szép ez így. Egy-két apróság van csak ami nekem nem tetszik. de könnyen orvosolható. Takar el valamivel a szűrőt, akár növénnyel, akár dekorációval.:D Esetleg használhatnál egy sötét hátfalat, az kiemelné a növények szép zöld színét és szerintem jobb lenne az összhatás. Úgy vélem egy 3D-s hátfal is sokat dobna rajta, nem hinném, hogy neked nagy problémát okozna az elkészítése. Bocsi, hogy belebeszélek, de te tetted magasra a lécet, én ehhez tartva magam, "kritizálok".:D Szép munka.SN.
2014. márc. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Végül is igazad van.


Van egy ecsetem, azzal át tologattam még kedd reggel a tündér hínárt, délutánig fölé tettem 26 watt plusz fényt kapott extra tápot is, 40 watt / 14 liter helyre pofozta.

Kap még ma egy tuningot és takarja teljesen a szűrőt.


Hátfalnál az a nehézkes, hogy nagyon lapos kell, és nincs mód áztatni ezért egy szolid gumi lesz.

Hajlékony és ollóval vágható kell, így polifoam, rá silicone-no + víz+ savazott sóder keveréke került.


Most este meg is csináltam munkahelyen, még le kell vágni a polifoamot a hátuljáról, meg kötött szépen.

Ilyen gyűrhető gumi lett, matt és rücskös.

Csak sejtelmesen fog látszódni, a lényeg, hogy ne legyen vastag, és ne keljen agyon ragasztani, hogy benn maradjon.


De lehet csak simán mögé ragasztom, jó vékony lesz, nem zavaró a vastagsága.


[link]


Viszont a világítás kevés, nem tudom bevilágítani, semmi így az 1 wpl, kell majd vennem még egy csíptetős lámpát 26 watt már elég lesz.

2014. márc. 12. 05:16
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Szuper, tudtam én , hogy ügyes vagy.:D
2014. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!